Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Želdynų projektavimas

Želdynų projektavimas

  
 
 
12
Aprašymas

Želdynų sistema. Atskirieji ir priklausomieji želdynai. Želdyno planavimo, kūrimo, tvarkymo, pertvarkymo, projektavimo sampratos. Atskirųjų ir priklausomųjų želdynų kūrimo ir tvarkymo projektų rengimas. Supaprastintas techninis darbo projektas želdynams. Želdynų sistemos planavimo ypatumai. Želdynų plotų normos. Atskirieji želdynai: parkų kompozicijos ypatumai, miesto ar miestelio sodo kompozicijos ypatumai, skvero kompozicijos ypatumai, arboretumo kompozicijos ypatumai. Miesto ar miestelio sodas. Skveras. Arboretumas. Želdynų želdinių tipai, jų įkomponavimo želdyne ypatumai: pavieniai medžiai, medžių lizdai, medžių ir krūmų grupė, medžių ir krūmų masyvai, alėja, medžių ir krūmų eilės, gyvatvorės. Vertikalus želdinimas. Erdvių formavimo ypatumai. Linijinės ir erdvinės perspektyvos taikymo ypatumai želdynų projektavime. Parkų projektavimo principai. Parko funkcinės zonos. Parko komponentų, funkcinių zonų vieta parko teritorijoje, atsižvelgiant į tarpusavio ryšį, gamtines sąlygas, išorines sąlygas. Parko elementų, fragmentų atitikimas žmogaus poreikiams. Estetiniai parko kūrimo ypatumai. Techninių reikalavimų atitikimas. Minimalūs įrengimo kaštai. Judėjimo kontrolė. Saugumo užtikrinimas. Kraštovaizdžio komponentų - reljefo, vandens telkinių – komponavimo želdyne ypatumai. Želdynų komponavimo meninių priemonių taikymas želdynų kompozicijoje: želdyno elementų forma, linija, kompozicijos proporcija, mastelis, vieningumas (tvarka), įvairovė, kontrastas, balansas (pusiausvyra, simetrija), elementų dominavimas ir akcentai, šviesos ir šešėlių derinimas, kraštovaizdžio elementų tekstūra, kompozicijos įrėminimas, ritmas kompozicijoje, staigmenos, spalvų derinimo ypatumai. Elementų forma. Medžių ir krūmų komponavimo ypatumai.

Ištrauka

1.Želdynų sistema. Želdynų sistema – funkciškai tikslinga ir kompoziciškai vientisa želdynų visuma gamtinio karkaso dalis, palaikanti ekologinį stabilumą ir gerinanti žmonių gyvenamosios ir darbo aplinkos sąlygas. 2.Atskirieji ir priklausomieji želdynai. Želdynų sistemą sudaro atskirieji ir priklausomieji želdynai. Atskirieji želdynai– želdynai esantys specialiai tam teritorijų planavimo dokumentuose suformuotose sklypuose. Pagal naudojimo paskirtį jie skirstomi: 1)Rekreacinės paskirties želdynus – parkus, miesto ir miestelio sodus, skverus, žaliąsias jungtis ir kitus poilsiui skirtus želdynus. 2)Mokslinės, kultūrinės ir memorialinės paskirties želdynus –botanikos sodus, arboretomus, zoo sodus, etnografinius parkus, meno ir parodų parkus, istorinius želdynus, kapines ir kt. 3)Apsauginės ir ekologinės paskirties želdynus. Priklausomieji želdynai–želdynai, esantys kitų objektų žemės sklypuose. Jie skirstomi į: 1)Gyvenamų teritorijų želdynus 2)Visuomeninės paskirties teritorijų želdynus 3)Pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijų želdynus 4)Rekreacinių teritorijų želdynus 5)Komercinės paskirties objektų teritorijų želdynus. 3. Želdyno planavimo, kūrimo , tvarkymo, pertvarkymo, projektavimo sampratos.
Želdyno kūrimas–želdyno projekto rengimas ir įgyvendinimas. Želdyno kūrimo ir (arba) tvarkymo projektas–dokumentas, kuriame smulkiai aprašomi želdyno kūrimo ir (arba) tvarkymo darbai, jų atlikimo eilės tvarka, nurodoma tų darbų sąmatinė vertė, technologijos, veisiamos medžių, krūmų, žolinių augalų (vejoms ir gėlynams) rūšys, išvardijami numatomi darbai įkūrus želdyną. Želdyno pertvarkymas–želdyno planinės erdvinės struktūros keitimas šalinant ne mažiau kaip 20 procentų medžių, krūmų ar žolinių augalų ir sodinant naujus. Želdyno tvarkymas–želdyno augalijos, mažosios kraštovaizdžio architektūros ir inžinerinių statinių reikiamos būklės palaikymas ar atkūrimas vadovaujantis želdyno tvarkymo projektu.

4. Atskirųjų ir priklausomųjų želdynų kūrimo ir tvarkymo projektų rengimas. Atskiruosius ir priklausomuosius želdynus kurti ir pertvarkyti galima tik pagal parengtus ir nustatyta tvarka patvirtintus projektus. Atskirieji želdynai. Atskirųjų želdynų projektai rengiami pagal patvirtintus miestų, miestelių, savivaldybių arba jų dalių bendruosius ir detaliuosius planus. Priklausomieji želdynai. Jie projektuojami kartu su planuojama teritorija, kurios sudėtyje jie yra. Priklausomųjų želdynų projektai rengiami pagal patvirtintus planuojamos teritorijos, kurioje yra želdynas, detalius planus. Želdynų projektai turi būti kompleksiniai, apimantys želdinius, reljefą, kelius, takus, vizualinę informaciją, sporto ir kitas aikšteles, vandens telkinius, prireikus ir želdynų aptvėrimą, elektros energijos tiekimą ir lauko apšvietimą, vandentiekį, kanalizaciją, mažuosius kraštovaizdžio architektūros statinius ir teritorijos tvarkymo elementus. Želdynai gali būti projektuojami dviem etapais:1)Rengiant ir techninį projektą ir darbo projektą 2)Rengiant tik techninį darbo projektą. 5. Supaprastintas techninis darbo projektas želdynams. Supaprastintas techninis darbo projektas rengiamas nedidelio ploto nesudėtingiems želdynams. Numatoma tik dalis techninio darbo projekto sudėtyje numatytų tyrimo darbų:1)topografinė nuotrauka, ne senesnė kaip 1metų su pažymėtais medžiais, krūmais, lianomis. 2)situacijos schema 3)esamos padėties planas 4)esamų želdynų ir želdinių inventorizacijos duomenys 5)kiti darbai. Numatomi projektavimo darbai: 1)dendrologinis projektas 2)projektuojamų objektų žymėjimo brėžinys 3)darbų organizavimo projektas 4)sąmatiniai skaičiavimai 5)kiti darbai. Sąvoka "želdyno projektas" reiškia želdyno techninio projekto ir darbo projekto, želdyno techninio darbo projekto ar želdyno supaprastinto projekto dokumentų visumą ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos špera
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasŠperos
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis31.19 KB
AutoriusVB
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasM. P.
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zeldynu projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 8 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • M. P.
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą