Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Individualios sodybos sklypo apželdinimas

Individualios sodybos sklypo apželdinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Sodybos tipo parinkimas. Veja. Laistymas. Vejos priežiūra. Vejos apsauga nuo ligų. Gyvatvorės. Gyvatvorės sodinimas. Gyvatvorių formavimas. Dekoratyvinių augalų parinkimas ir išdėstymas sodyboje. Gėlyno formavimas. Daugiamečių augalų gėlynas. Spygliuočių ir lapuočių sodinimas. Vijokliniai augalai. Tvorų, pastatų sienų ir tvorų apželdinimas vijokliniais augalais. Spalvingosios vijoklinių augalų rūšys. Dekoratyvinių augalų kenkėjai. Mažoji architektūra. Alpinariumas. Akmenys. Takelis. Apšvietimas.

Ištrauka

Kiekvienam, besigrožinčiam kaimyno išskirtine aplinka, jos tobulumu, harmonija, matančiam tikrų šedevrų nuotraukas kraštovaizdžio žurnalų ar knygų puslapiuose kyla aibė klausimų nuo ko ir kaip pradėti, kiek visa tai kainuos ir kaip tą tobulybę, savo svajonių aplinką, perkelti į savąją erdvę. Dekoratyvinis apželdinimas- dekoratyvių augalų įveisimas tam tikroje teritorijoje. Kiekvienas žmogus pamatęs gražiai apželdintą sodybą aiktelėjęs ištars:
"Kaip norėčiau gyventi čia."!!
Apie gražiai apželdintą sodybą svajoja visi, tačiau tai įgyvendinti nėra lengva. Pirma reikia turėti dendrologijos,dirvotyros, geodezijos, kraštovaizdžio architektūros žinių, kurių daugelis neturi, nes jų įgyjama tik studijuojant. Norint gražiai apželdinti sodybą kiekvieno augalo fiziologines savybes. Vieni augalai mėgsta šviesą, kiti nepakenčia tiesioginių saulės spindulių; vieni reiklūs dirvožemiui (pvz.: uosis), o kiti ne. Kad mūsų pasodinti augalai augtų ir vešėtų reikia žinoti, visus šiuos veiksnius.Antra reikia turėti didelį norą, laiko, kantrybė. Apželdinus sodyba, rezultatai matomi tik po kelių metų, be to reikia nuolatos ją prižiūrėti, neužteks į metus atvažiuoti vieną kartą ir nupjauti veją.


Profesionaliai sutvarkyta ir gerai įrengta aplinka pakelia pastato vertę tiek estetine prasme, tiek rinkos požiūriu. Sklypo sutvarkymo sėkmė pirmiausia priklauso nuo teisingo funkcinio suplanavimo (zonavimo), kurį lemia sklypo dydis, reljefas, namo vieta, privažiavimas, saulės apšvietimas, kraštovaizdis ir t.t. Sodyba bus miela ir jauki, jei kiekvienas šeimos narys čia turės mėgstamą vietą. Tai reikėtų planuoti iš anksto, kol dar nepastatytas gyvenamasis namas ir kiti statiniai. Jie statomi šiaurinėje sklypo dalyje, kad sklype būtų kuo mažiau šešėlio.Nuo namo vietos priklausys sklypo padalinimas, atskirų jo dalių dydis, visų kitų statinių išdėstymas, bendras vaizdas ir net augalų rūšys. Žmogus, kuriantis arba pertvarkantis savo sodą, turi individualią viziją, kurią jis norėtų įgyvendinti. Planuojant ir kuriant sodą svarbiausia- suderinti norus su realiomis sąlygomis. Vienokius ar kitokius sprendimus lems tam tikri gyvenamosios vietos ypatumai- gatvės triukšmas, nemaloni kaiminystė, kraštovaizdis ar bendras gyvenamojo kvartalo sumanymas.
Kiekvieną sodybą sąlyginai galima suskirstyti i tris veiklos zonas: priesodybį, gyvenamąją ir ūkinę dalis. Priesodybis- tai sklypo dalis tarp gatvės (sklypo tvoros) ir gyvenamojo namo. Ji gali būti visiškai siaura (2-3 m) ar platesnė (8-10 m). Priesodybis yra reprezentacinė sklypo dalis, kurios dėka susidaroma nuomonė apie šeimininkų tvarkingumą, skonį. Kai namas glūdi sklypo gilumoje, šiame plote gali būti sodas ar daržas, tačiau nuo gatvės juos vistiek turėtų pridengti želdiniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos namų darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasNamų darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis68.1 KB
Autoriusmilimukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasP. Ciplijauskienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individualios sodybos sklypo apzeldinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 36 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • P. Ciplijauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą