Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Vejos įrengimas ir sutvarkymas individualioje sodyboje

Vejos įrengimas ir sutvarkymas individualioje sodyboje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: įrengti naujas vejas Mažeikių raj. Rupiekių kaimo sodyboje. Vejų skirstymas. Dekoratyvios vejos. Sportinės vejos. Specialios paskirties arba kraštovaizdžio vejos. Situacijos įvertinimas ir sklypo zonų planavimas. Objekto aprašymas. Sklypo dirvožemiai. Objekto funkcinės zonos. Sėtinės vejos įrengimas. Augavietės paruošimas. Parterinės vejos įrengimas. Žolių rūšių parinkimas mišiniui ir sėklų reikmės paskaičiavimas. Sėklų reikmės paskaičiavimas. Vejos tręšimas sėjos bei naudojimo metais. Vejos priežiūra sėjos ir vėlesniais metais. Buitinės vejos įrengimas. Žolių rūšių parinkimas mišiniui ir sėklų reikmės paskaičiavimas. Sėklų normos paskaičiavimas. Vejos tręšimas sėjos bei naudojimo metais. Vejos priežiūra sėjos ir vėlesniais metais. Sodo - parko vejos įrengimas. Žolių rūšių parinkimas mišiniui ir sėklų reikmės paskaičiavimas. Sėklų normos paskaičiavimas. Vejos tręšimas sėjos bei naudojimo metais. Vejos priežiūra sėjos ir vėlesniais metais Žydinčios pievutės įrengimas. Žolių rūšių parinkimas mišiniui ir sėklų reikmės paskaičiavimas. Vejos tręšimas sėjos bei naudojimo metais. Vejos priežiūra sėjos ir vėlesniais metais. Sėklų ir trąšų poreikio suvestinės. Šienavimas. Dirvos struktūra ir vėdinimas. Vejos laistymas. Vejos taisymas. Išvados.

Ištrauka

Veja – tai reguliariai, žemai pjaunama tik varpinių žolių pievutė. Veja – pagrindinis sodybos elementas, harmoningai pritampantis bet kokio stiliaus aplinkoje.Veja sieja į bendrą visumą atskirus sodo elementus – gėlynus, takelius, tvenkinį, daržą. Ji sukuria neutralų foną ryškioms spalvoms, statiniams.
Šio darbo tikslas yra kruopščiai ir atsakingai įvertinti pasirinktą sklypą tam, kad jis butų paruoštas nepriekaištingai. Tik taip įrengtas sklypas bus patrauklus akiai bei sielai.
Šiame savarankiškame darbe įvertinsime pasirinktą objektą, jo dirvožemį, funkcines zonas. Aptarsime parterinės, buitinės, sodo - parko ir žydinčios pievutės įrengimo technologiją, nustatysime žolių mišinius parinkdami žolių rūšis, nustatysime ir parinksime trąšų normas sėjos bei naudojimo metais, aptarsime laistymo sistemą ir kitus klausimus.


Darbo tikslas: įrengti naujas vejas Mažeikių raj. Rupiekių kaimo sodyboje.

1. Vejų skirstymas

Skirtingos vejos skirstomos į skirtingus tipus tam, kad būtų galima geriau jas pažinti ir apibūdinti. Skirstyti vejas galima labai įvairiai: pagal kilmę, būklę, įrengimo būdą, funkcinę paskirtį. Tiksliausia ir paprasčiausia yra vejų klasifikacija pagal jų funkcinę paskirtį:
• Dekoratyvios vejos
• Sportinės vejos
• Specialiosios arba kraštovaizdžio vejos.
Kiekvieno tipo veja turi tam tikrus bruožus ir atitinka specifinius reikalavimus.

1. 1. Dekoratyvios vejos
Svarbiausia dekoratyvių vejų funkcija – grožis. Pagal estetiškumą jos dar skirstomos į 4 grupes:
• Parterinės (reprezentatinės)
• Buitinės (paprastosios)
• Sodo ir parko (pievų)
• Žydinčios pievutės (mauritaniškieji gazonai)
Parterinės vejos yra dekoratyviausios. Jos įrengiamos fasadinėje pastatų pusėje, gražiausiuose miestų skveruose ir aikštėse, atvirose parkų vietose. Parterinę veją sudaro tik varpinės žolės, visos ne varpinės žolės parterinėje vejoje yra laikomos piktžolėmis. Šios vejos ne tik gražiausios, bet ir brangiausios.
Buitinės vejos daug paprastesnės už parterines, joms keliami daug mažesni reikalavimai. Bet kokį žolyną pradėjus reguliariai žemai pjauti vejapjove ir tręšti, jis taps buitine veja. Buitinės vejos rengiamos mažiau reprezentacinėse namų, sodybų, gyvenamųjų namų teritorijų, vaikų žaidimo aikštelėse, bendro poilsio ir panašiose vietose.Šios vejos yra intensyviau trypiamos, todėl sėjai parinktame žolių mišinyje turi būti bent viena atsparesnė mindymui žolių rūšis.
Sodo ir parko vejos įrengiamos didelius žemės plotus turinčių įmonių teritorijose, miestų mikrorajonų bendro naudojimo paskirties želdinių vietose, priemiesčių ar gyvenviečių pakraščių teritorijose, joms reikalavimai mažesni nei buitinėms vejoms. Šios vejos gali būti sėtinės arba natūralios.
Žydinčios pievutės – žmogaus sukurta natūralios margaspalvės pievos imitacija. Ją sudaro žalias žemaūgių varpinių žolių kilimas, papuoštas spalvotais žydinčių gėlių raštais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis39.73 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKlimas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vejos irengimas ir sutvarkymas individualioje sodyboje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Klimas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą