Išplėstinė paieška
 
 
 

Pušys

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Dendrologijos savarankiškas darbas. Įvadas. Šeima. Pušiniai. Gentis. Pušis. Paprastoji pušis. Kalninė pušis. Juodoji pušis. Sibirinė pušis. Korėjinė pušis. Kedrinė pušis. Žemoji pušis. Veimutinė pušis. Geltonoji pušis. Kablelinė pušis. Pušų dauginimas. Išvados.

Ištrauka

Daug gražių eilėraščių ir dainų posmų parašyta apie šiuos didžius medžius. Tai ilgaamžiškiausi planetos medžiai. Atskirų šių rūšių egzempliorių amžius siekia 3000-4000 metų. Kinijoje ir kaimyninėse šalyse pušys buvo laikomos stebuklingais, laimę atnešančiais medžiais. Ypač buvo garbinamos Vietname. Čia jos sodintos prie imperatorių rūmų ir laikytos imperatorių dinastijų ilgaamžiškumo ir gyvybės simboliu.
Nuo neatmenamų laikų žmonijai žinomos pušų gydomosios savybės.Iš pumpurų paruošti preparatai veiksmingai naikina bakterijas, malšina skausmą, aktyvina protinę veiklą, stiprina imunitetą. Dėl pušynuose esančio gryno ir sveiko oro, daugelis sanatorijų ir gydyklų įkurta būtent pušynuose.
Pušų pritaikymo galimybės labai plačios. Jos auginamos visur: parkuose, želdynuose, labai mėgiamos sodybose, sodinamos kopų smėlynams sutvirtinti.
Mūsų miškuose pušys reikalingos ir biologinei įvairovei išlaikyti. Su šių medžių rūšimi susiję nemažiau 91 rūšies bestuburiai, 132 rūšys kerpių. Pušynuose auga daug siaurai specializuotų augalų. Keletas paukščių rūšių yra pakankamai siaurai prisitaikę gyventi pušynuose, pvz.- kurtiniai. Šiuo metu Lietuvoje sutinkama daug įvairių šių medžių rūšių.
Pagrindinis darbo tikslas –apibūdinti pušinių šeimą ir pušų rūšis bei jų dekoratyviąsias formas.

Pušys priklauso pušinių šeimai. Šioje šeimoje yra 10 genčių ir apie 300 rūšių. Tai svarbiausi ūkiniu požiūriu spygliuočiai medžiai. Dažniausiai tai vienanamiai visžaliai medžiai, rečiau krūmai su spirališkai išsidėsčiusiais spygliais ir kankorėžių žvynais.
Šiai šeimai būdingi šie bruožai:
• šakos išsidėsčiusios tikruosiuose arba netikruose menturiuose,
• spygliai yliški, briaunoti arba plokšti,
• vegetatyviniuose ūgliuose spygliai prisegti po vieną, spirališkomis eilėmis,
• generatyviniuose prisegti po du, tris, keturis ar penkis ,
• vyriškieji strobilai sudaryti iš daugybės mikrosporofilų,
• moteriškieji strobilai sudaryti iš daugelio spirališkai prie ašies prisisegusių makrosporofilų, sėklos daugiausiai su sparneliais, rečiau be sparnelių.
Lietuvoje auga šių genčių augalai:pušis- Pinus, eglė – Picea, cūga – Tsuga, pocūgė – Pseudotsuga, kėnis – Abies, maumedis – Larix, kedras – Cedrus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-07
DalykasBotanikos namų darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasNamų darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis997.99 KB
AutoriusLoreta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Buzienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word pusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • I. Buzienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą