Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Erškėtinių (Rosaceae) šeimos slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių dekoratyviniai krūmai ir jų panaudojimas želdynuose

Erškėtinių (Rosaceae) šeimos slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių dekoratyviniai krūmai ir jų panaudojimas želdynuose

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Dekoratyvioji želdininkystė. Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas – susipažinti su erškėtinių (Rosaceae) šeimos slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių dekoratyvinias krūmais bei jų panaudojimu želdynuose. Erškėtinių (Rosaceae) šeimos augalų morfologiniais požymiai. Slyvinių (Prunoideae) pošeimis. Dažniausiai auginamos slyvinių (Prunoideae) pošeimio dekoratyvinių krūmų rūšys bei jų veislės. Obelinių (Maloideae) pošeimis. Dažniausiai auginamos obelinių (Maloideae) pošeimio dekoratyvinių krūmų rūšys bei jų veislės. Išvados.

Ištrauka

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinę žmogaus gyvenamąją ir darbo aplinką be dekoratyvinių želdynų. Naujoms statyboms, erdvėms ir gražiems pastatams, naujiems keliams reikalingas tinkamas žaliasis rūbas. Beveik kiekvienoje naujoje gyvenvietėje ar mieste kuriami nauji parkai, skverai, apželdinami nauji centrai ir kompleksai. Gražiai išplanuoti nauji rajonai, gyvenvietės, parkai bei skverai, dirbtiniai vandens telkiniai ir kalvos praturtina miesto ar kaimo aplinką.
Daug įvairių dekoratyvinių augalų, kurie puošia aplinką, priklauso erškėtinių (Rosaceae) šeimai. Pasaulyje užregistruota apie 120 genčių ir virš 2000 rūšių šios šeimos augalų. Lietuvoje nustatyta 17 genčių ir 80 rūšių. Šios šeimos atstovai paplitę visame pasaulyje. Tai visžaliai bei lapus numetantys medžiai ir krūmai, krūmokšniai ir žolės. Erškėtinių šeimos augalai pasižymi ne tik dekoratyvumu, bet ir didele vaisių įvairove. Šią šeimą sudaro 4 pošeimiai: lanksviniai (Spiraeoideae), erškėtrožiniai (Rosoideae), obeliniai (Maloideae) ir slyviniai (Prunoideae).


Darbo tikslas – susipažinti su erškėtinių (Rosaceae) šeimos slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių dekoratyvinias krūmais bei jų panaudojimu želdynuose.

Darbo uždaviniai:
• Susipažinti su erškėtinių (Rosaceae) šeimos augalų morfologiniais požymiais;
• Aprašyti slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių svarbiausias gentis, rūšis bei vesles;
• Susipažinti su slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių dekoratyvinių krūmų pritaikymu želdynuose;
• Išskirti dažniausiai Lietuvoje auginamų slyvinių (Prunoideae) ir obelinių (Maloideae) pošeimių dekoratyvinių krūmų veisles.Žiedynai ciminiai ir raceminiai (dažniausiai kekė). Žiedai taisyklingi, dvilyčiai, dažnai stambūs. Apyžiedis sudėtinis. Taurelę sudaro 5, rečiau 4, suaugę taurėlapiai. Kartais taurelė turi potaurį, kurį sudaro prie taurelės priaugę pažiedės. Vainiklapiai laisvi, 5 arba 4, prisitvirtinę prie hipantijos krašto. Hipantija gali būti įvairios formos: dubenėlio, varpelio, taurės, ąsotėlio. Hipantija pasižymi erškėčio (Rosa sp.) genties rūšių žiedai. Tų augalų rūšių, kurioms būdinga apatinė mezginė, hipantija suauga su mezginės sienelėmis. Todėl subrendęs vaisius tampa sultingas (kriaušė, obuolys). Žiede kuokelių daug, išsidėsto keliais ratais, laisvi. Vaislapynas apokarpinis arba cenokarpinis. Vaislapėlių žiede gali būti nuo daugelio iki vieno. Kiekvienas vaislapėlis turi du sėklapradžius. Mezginė gali būti viršutinė, pusiau apatinė ar apatinė.
Lapai paprasti arba sudėtiniai, išsidėsto pražangiai, jiems būdingi prielapiai. Vaisiai gali būti apokarpiniai ir cenokarpiniai. Apokarpiniai vaisiai sudaryti iš daugelio lapavaisių, daugelio kaulavaisių ir daugelio riešutėlių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-29
DalykasBotanikos namų darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis134.47 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGudžinskas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Gudžinskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą