Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Augalo kvėpavimas

Augalo kvėpavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Kvėpavimas-kas tai?. Augalinės ląstelės sandara, bei funkcijos. Pagrindiniai organoidai ląstelės kvėpavimui. Chloroplastai. Mitochondrija. Nauji moksliniai išradimai. Kodėl augalų kvėpavimas kartais gali būti pavojingas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas gyvas organizmas atlieka sau svarbią gyvybinę funkciją: kvėpavimas, dauginimasis, virškinimas, šalinimas ir t.t
Mes kalbėsime apie kvėpavimą. Aptarsime kas yra kvėpavimas? Ar jis svarbus mūsų organizmui? Kokios medžiagos reikalingos kvėpavimui? Nuo kokių aplinkos sąlygų priklauso? Ar jis tik geras padarinys mums, ar turi ir minusų?
Kvėpuoja visi gyvi organizmai. Pirmiausia-tai žmonės, gyvūnai, paukščiai ir aišku augalai.Mokslas apie augalų gyvybės reiškinius, susijusius su svarbiausiais augalų procesais: mityba, kvėpavimu, augimu, vystymusi, dauginimusi, atsparumu, dirglumu ir judėjimu vadinamas-augalų fiziologija. Kvėpavimas viena svarbiausia organizmo gyvybės funkcijų, be kurių nei mes, nei augalai ar gyvūnai galėtų išgyventi. Šiam procesui reikalinga deguonis.Augalai kvepuoja, kaip žmonės, jiems taip pat reikia švaraus, šviežio oro.
Pirmuosius augalų kvėpavimo stebėjimus atliko šveicaras N. Sosiūras, XVIII a. pabaigoje nustatęs, kad žali augalai tamsoje, o nežali ir šviesoje iš aplinkos ima deguonį ir išskiria į ją anglies dioksidą. Vėliau buvo nustatyta, kad žali augalai taip pat kvėpuoja dieną ir kartu atlieka fotosintezę.Vėliau buvo aiškinamasi kaip vyksta kvėpavimas. Ir XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje A. Bachas ir O. Varburgas pateikė kvėpavimo procesą aiškinančią teoriją. Pagal šią teoriją, oksiduojantis organinėms medžiagoms, prijungiamas aktyvuotas deguonis.1912 m. rusų mokslininkas V. Paladinas, o kiek vėliau ir vokiečių mokslininkas C. Vilandas įrodė, kad kvėpuojant iš organinių medžiagų atimamas vandenilis. Po kiek laiko šis teiginys pasitvirtino.
Šiame darbe rasime:augalo ląstelės shemą, kvėpavimui skirtus organoidus. Reakcijas, kurių metu skaidomi įvairūs junginiai. Ir apie visą kvėpavimą plačiau.

Kvėpavimas-tai svarbi organizmo gyvybinė funkcija, kuriam reikalingas deguonis. Mokslininkas S. Kostyčiavas, remdamasis kitų mokslininkų atliktais tyrimais, nustatė, kad įvairūs kvėpavimo būdai yra tarpusavyje susija. Žinome, kad augalai gali gyvuoti ir be deguonies. Tai būtų anaerobinis kvėpavimas. Kuomet yra nenaudojamas deguonis. Ir antras-tai aerobinis kvėpavimas, tada deguonis jau naudojama. Tiek aerobinio, tiek anaerobinio kvėpavimo pradžia yra tokia pati. Heksozė skaidoma iki pirovynuogių rūgšties.Jeigu kvėpavimas aerobinis tuomet pirovynuogių rūgštis gali būti oksiduojama iki CO2 ir vandens. O jeigu kvėpavimas anaerobinis tuomet skaidoma iki tarpinių produktų. Procesas kada gliukozė skyla iki pirovynuogių vadinamas-glikolize, tai anaerobinis kvėpavimas. Pirovynuogių rūgštis naudojama rūgimo reakcijai. Rūgimas vyksta tuomet, kai augalai netenka oro. Vykstant šiam pocesui išsiskiria nedaug energijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis107.73 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasLekt. Birutė Malkėnienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalo kvepavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 12 Klasė/kursas
  • Lekt. Birutė Malkėnienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą