Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Osmoso stebėjimas bulvės stiebagumbiuose (3)

Osmoso stebėjimas bulvės stiebagumbiuose (3)

  
 
 
1
Aprašymas

Įžanga. Osmosas. Tikslas. Stebėti skirtingos koncentracijos tirpalo judėjimą į bulvės stiebagumbio ląsteles ir vakuolių padidėjimą bei vandens netekimą bulvės ląstelių vakuolėse. Hipotezė. Darbo eiga. Priemonės ir medžiagos. Darbo eiga ir duomenų rinkimas. Gauti rezultatai. Išvados. Hipotezės patvirtinimas.

Ištrauka

I. Įžanga

1) Osmosas – tai vandens difuzija pro pusiau laidžią membraną. Tokios membranos gerai praleidžia vandenį, bet blogai – jame ištirpusias medžiagas. Vandens molekulės juda iš tirpalo su didesne vandens koncentracija į tirpalą su mažesne koncentracija, kol koncentracijos susilygina. Osmosinis slėgis susidaro toje membranos pusėje, kurioje didesnė ištirpusios medžiagos (tirpinio) koncentracija. Dviejų tirpalų osmosinių slėgių skirtumą atspindi toniškumas. Tirpalai gali būti izotoniniai, hipertoniniai ir hipotoniniai:
• Izotoninis tirpalas yra toks, kai abiejose membranos pusėse ištirpusių medžiagų koncentracija yra tokia pati ir vandens molekulių į abi puses pereina vienodas kiekis.
• Hipotoninis tirpalas yra toks, kuriame tirpinio koncentracija mažesnė negu ląstelėje, todėl į ląstelę daugiau vandens molekulių įeina negu išeina. Tokiuose tirpaluose ląstelės išpampsta ir net susprogsta. Išsipūsdamos ląstelės hipotoniniame tirpale sukelia turgorinį slėgį. Augalams šis slėgis padeda išsilaikyti statiems.
• Hipertoninis tirpalas yra toks, kuriame tirpinio koncentracija didesnė negu ląstelėje. Tokiuose tirpaluose ląstelės susiraukšlėja, nes netenka vandens.
2) Tikslas. Stebėti skirtingos koncentracijos tirpalo judėjimą į bulvės stiebagumbio ląsteles ir vakuolių padidėjimą bei vandens netekimą bulvės ląstelių vakuolėse.


3) Hipotezė. Keičiantis tirpalo koncentracijai. Keičiasi ir ląstelių tūris. Pagrindinė vakuolė prisipildo arba netenka vandens. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos laboratorinis darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis2 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis7.89 KB
AutoriusS.R.
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasRemeikienė
Švietimo institucijaAlytaus šv. Benedikto gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word biologijos 2 darbas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą