Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Latvijos botanikos sodai

Latvijos botanikos sodai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Latvijos universiteto botanikos sodas. Svarbiausios kolekcijos. Sodo užduotis. Latvijos nacionalinis botanikos sodas. Latvijos dendroflora (Baltija). Veisimas. Uogos augalai. Žoliniai augalai. Išvados.

Ištrauka

Botanikos sodas – tai vietovės, kuriuose augina įvairius augalus mokslinių tyrimų, mokymo tikslais ir lankytojų apžiūrai. Mokslinė tiriamoji veikla botanikos soduose apima tyrimus kaip egzotiškus augalus adaptuoti augimui vietinėje aplinkoje; taksonominiu tyrimus; retų ir nykstančių rūšių veisimas. Pirmieji šiuolaikiniai botanikos sodai buvo įkurti Šiaurės Italijoje šalia universitetų: Padujoje (1543–44 m.), o Pizoje (1545 m.).
Botanikos sodai bendrai sukaupė šimtmečius išteklių ir ekspertizės, kuri dabar reiškia, kad jie vaidina lemiamą vaidmenį augalo saugojime. Daugelis šito veiksmo prisideda prie rūšių saugojimo, bet botanikos sodai taip pat vaidina svarbų vaidmenį naujų rūšių apgyvendinimą sodo teritorijoje.
Sodininkystė ir auginimo įgūdžiai leidžia soduose užauginti augalus, kurie galėtų būti prarasti gamtoje, kas reiškia, kad jų augalų įvairovė gali būti išsaugota soduose, bet taip pat ir leidžia jiems svarstyti restauraciją ir mažinti natūralios aplinkos atkūrimą.
Sėklos bankai ir augančių augalų kolekcijos neleidžia rūšiai išnykti. Augalai turi būti rūpestingai renkami, kad garantuotų, jog maksimali genetinė įvairovė būtų išsaugota, ir darydami daug tyrimų privalo nustatyti geriausią būdą sukaupti kiekvieną rūšį. Tai yra saugojimas augalo įvairovės situ, ir botanikos sodai yra pagrindiniai į šios strategijos vykdytojai.
Naudinga duomenų bazė, kataloguojanti pasaulinius botanikos sodus, gali taip pat būti surasta Tarptautiniame Botanikos Sodų Saugojimo (BGCI) žiniatinklio svetainėje. Su daugiau kaip 800 dalyvaujančių botanikos sodų, BGCI formuoja pasaulinį didžiausią tinklą augalo saugojimui ir aplinkos išsimokslinimui.

Latvijos universiteto Botanikos Sodas įkurtas 1922 ir yra seniausias botanikos sodas Latvijoje. Daugiau kaip 15 hektarų užimama Rygos žaliojo peizažo dalis, iš vis auginama apie 5 400 skirtingų augalų rūšių. Kai Latvija buvo Tarybų Sąjungos (1940-1991) dalis, visų botanikos sodų darbas buvo koordinuotas Botanikos sodo SSRS Tarybos. Taryba nustatė bendrą mokslinę temos įžangą ir augalų auginimo sąrašą, kurio reikėjo laikytis. Latvijos universiteto botanikos sodas, atlikdamas įžangą pasirinkti ir biologinį ekonomiškai vertingų augalų studijavimą. Taip pat kaip žemės ūkio augalai, daugiausiai jie pasirinko vaisinius ir dekoratyvinius augalus. Žinomi pasiekimai buvo persikų ir abrikosų tyrimuose, tinkamų Latvijos agroklimato sąlygoms ir įžangai, pasirinkimui ir fiziologiniam rododendrų studijavimui.
Sodo koordinatės: Platuma: 56 56' Ilguma: 24 03'. Aukštis: 8.00 metrų Bendras plotas po stiklu 1025 metrai.
Sodui vadovauja Maija Karklina, direktoriaus pavaduotojai: Inese Martena, Signe Tomsone. Iš viso sode dirba 26 darbuotojai: 1 mokantysis(mokytojas) darbuotojas, 4 administarcijos ir 6 tyrinėtojai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-10
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis196.23 KB
AutoriusAurimas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDr. R. Mikaliūnaitė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Latvijos botanikos sodai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dr. R. Mikaliūnaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą