Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Želdynų projektavimo, įrengimo ir priežiūros mokamosios praktikos ataskaita

Želdynų projektavimo, įrengimo ir priežiūros mokamosios praktikos ataskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Želdynų projektavimo, įrengimo ir priežiūros mokamosios praktikos ataskaita. Įvadas. Pagrindinių įrankių parinkimas. Žemės kasimo ir dirbimo įrankiai. Kastuvai. Šakės. Kauptukai ir grėbliai. Rankiniai purentuvai ir kultivatoriai. Trumpakotės šakutės ir kastuvėliai. Įrankių pasirinkimas: vejapjovės. Kokią vejapjovę pirkti. Galandinimas. Elektroninių vejapjovių saugumas. Įrankių pasirinkimas: karpymo ir genėjimo įrankiai. Formavimas ir genėjimas. gyvatvorių karpymo mašinos. žirklės gyvatvorėms karpyti. Sekatoriai. ilgakotės žirklės. Žemės paruošimas. Kaip sukasti žemę. Kaip sukasti mažus plotus. Daugiametės piktžolės. Kada naudoti sodininko šakes. Grumstų smulkinimas. Paviršiaus išlyginimas naudojant kuolelius. Kaip apsaugoti sodą nuo šalčio ir vėjo. Spygliuočiai augalai. Dirbtinės apsauginės juostos. Kaip išvengti vėjo sukurių. Kaip apsaugoti nuo šalnų. Svogūninių gėlių sodinimas. Sodinimas vejose. Žolinių augalų auginimas. Žolinių augalų pakraščio lysvelės. Žvyrą mėgstantys AUGALAI. Šliaužiantys augalai. Rabatės. Kai augalas per daug plečiasi. Dalijimas ir persodinimas. Dalijimas į daug dalių. Daugiamečių augalų pririšimas. Jei žiedai aukšti. Genėjimas. Pakraščio lysvelių priežiūra. Tręšimas ir mulčiavimas. Specialios priemonės. Ravėjimas. Kai nuvysta žiedai. Sezono pabaigos darbai. Augalų apsauga nuo šalčio. Kaip iškasti jurginus. Krūmų apdengimas. Alpiniai augalai. Gubasvogūnių laikymas. Vejos priežiūra. Pavasario darbai. Rudens darbai. Vejos defektų šalinimas. Apsauga nuo mindymo. Įdubimų ir iškilimų pašalinimas. Išgriuvusių kraštų pataisymas. Vejų įrengimas sėjant žolę. Žolių mišinio parinkimas. Žolių sėja. Vejų įrengimas klojant velėną. Kaip kloti velėną. Kaip atpjauti išlenktu kraštu velėnos gabalą. Kaip padaryti ovalinę lysvę. Išvados.

Ištrauka

DARBO TIKSLAS:
Atkurti gėlynų ir sumedėjusių augalų rudeninę priežiūrą.

DARBO UŽDAVINIAI:
1. Išgenėti senu raugerškių krūmus;
2. Suourenti daugiamečius gėlynus;
3. Išvalyti daugiamečių gėlių lapinę ir žiedinę dalį;
4. Mulčiuoti durpėmis želdynus.

Sodas savaime neužauga ir augalai jums teiks džiaugsmo tik tada, kai tinkamai juos prižiūrėsite – laistysite, tręšite, naikinsite piktžoles, kovosite su kenkėjais ir ligomis.
Šie darbai nebūtinai turi būti dunkūs ir varginantys, be to, juos atsveria malonumai, kuriuos teikia kūrybiškesni sodo darbai, pavyzdžiui, augalų dauginimasis, genėjimas, nes tą darydami mokotės formuoti krūmus ir medžius, pagausinti jų žydėjimą.
Patogūs, geros kokybės įrankiai palengvina darbą. Su jais dirbant netgi sunkūs darbai tampa malonesni.

KASTUVAI
Jei galite, pirkite kastuvą su nerudijančio plieno plokšte. Koto ilgį rinkitės pagal ūgį – aukštam žmogui reikia kastuvo su ilgesniu kotu.
• Gana patogi yra D formos kastuvo rankena. Rinkdamiesi žiūrėkite, kad į ją tilptų sodo pirštine apmauta plaštaka.
• Dideliam žemės plotui sukasti geriau tinka su didesne plokšte, o medžiams ir krūmams sodinti – su siauresne plokšte.
• Dažnai kastuvų plokštės viršutinis kraštas baigiasi papėde. Jais kasant mažiau pavargsta pėda, tačiau tokie kastuvai sunkesni.
• Mediniai kotai yra stiprūs ir patogūs. Geležiniai kotai turėtų būti padengti plastiku.

ŠAKĖS
Sodininko šakės yra nepamainomas įrankis, kai reikia krauti ir kratyti mėšlą arba kompostą.
• D formos rankenos yra stipresnės negu Y formos, be to, jos dažniau gaminamos negu T formos rankenos, kurios taip pat labai patogios. Žemei kasti pirkite šakes su keturiais nagais, kurių skerspjūvis yra ketvirtainio formos.

KAUPTUKAI IR GRĖBLIAI
Kauptukas yra vienas iš pagrindinių sodo įrankių, naudojamų piktžolėms naikinti.
• Olandiškas, arba kilpinis, kauptukas puikiai tinka pikžolėms naikinti tarpueiliuose ir aplink augalus.
• Rinkitės kauptuką su ilgu kotu, kad dirbant nereikėtų labai pasilenkti.
• Kauptukais su išlenkta ąsa ir pailga geležte daromos plokščiadugnės vagelės, į kurias beriamos sėklos ir kaupiamos bulvės. Yra specialiai sukonstruotų kauptukų, kurie turi mažesnę geležtę su ašmenimis iš kelių pusių. Jais patogu naikinti piktžoles tarp arti susodintų augalų. Grėbliai reikalingi darbui darže ir sode.
• Pirkti grėblį su ilgu kotu, kad dirbant nereikėtų labai pasilenkti.
• Patvariausi tie grėbliai, kurių galvutės padarytos iš vientisos medžiagos. Kniedytos grėblių galvutės yra mažiau patvarios. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos praktikos ataskaita
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai2
Dydis174.49 KB
Autoriuseimaass
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zeldynu projektavimo irengimo ir prieziuros praktikos ataskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą