Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Dumblių reikšmė (2)

Dumblių reikšmė (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Dumbliai. Dumblių dauginimasis. Dumblių kilmė. Dumblių reikšme. Dumbliai akvariume. Žalieji dumbliai. Žaliai – mėlynieji dumbliai. Grunto dumbliai. Rudieji dumbliai "barzda". Dumblių sandaros įvairovė. Dumblių mityba. Dumblių augimvietės, ekologinė ir praktinė reikšme. Išvados.

Ištrauka

Biologija – tai mokslų visuma apie gyvąją gamtą. Biologijos objektas – tai gyvųjų organizmų sandara, funkcijos, paplatinimas, kilmė, vystymasis, ryšiai vienas su kitu. Gyvi organizmai – tai organizmai, kurie kvėpuoja, maitinasi, dauginasi. Gyvi organizmai dalinasi į 2 grupes: gyvūnai ir augalai.
Augalai – tai tokie organizmai, kurie vykdo fotosintezę,t.y. pačias gamina sau maistą. Kiekvienas gyvas organizmas yra sudarytas iš ląstelių.
Su augalais žmogus susiduria kiekvieną dieną. Dalis kasdieninio mūsų maisto yra augalinės kilmės.Gyvuliams ruošiami pašarai – paprastai tai yra augalai. Turtingas ir nuostabus augalų pasaulis. Tik jų dėka egzistuojame mes ir visi gyvūnai.Kiekvienas iš mūsų pažįsta dešimtis, o gal ir šimtus augalų rūšių. Mes kasdien valgome iš augalų maistą, dėvime iš augalų pluošto pasiūtus drabužius, skaitome iš augalų pagamintus laikraščius ir knygas, sėdime ant medinių kėdžių, gyvename mediniuose namuose.Augalai yra aplink mūsų,mes kiekviena diena susiduriame su jais, jie supa mus. Būtum labai sunku įsivaizduoti mūsų gyvenimą be jų. Todėl nenuostabu, kad -žmonės nori pažinti kuo daugiau augalų.
Vandens biotopuose susitelkusios mažiau negu kitur žmogaus paveiktos augalijos bendrijos. Ji gana gausi, nes čia aplinkos sąlygos yra palankios augalijai ir pastovesnės. Manoma, kad pirmieji gyvi organizmai atsirado vandenyse.
Vandens augalų svarba įvairiapusė. Jie pagausina vandenis deguonimi ir sugeria gyvūnų išskirtą anglies dioksidą, valo užterštus vandenis. Augalų sąžalynuose neršia žuvys, čia randa prieglobstį jų jaunikliai. Vandens augalija silpnina bangų ardomąją veiklą. Be to, vandens augalų, kai kuriais atvejais, gali būti ir neigiamas poveikis. Jais užželia ežerai, tvenkiniai, drėkinimo kanalai. Pūdami vartoja daug deguonies, apnuodija vandenį, dėl to pristinga deguonies žuvys ir kiti vandens gyvūnai, ypač žiemą.
Vandens augalai nuo sausumos skiriasi tuo, kad auga pertekliuje vandens, kurį siurbia ne tik šaknimis, bet ir lapais ir stiebiu.Vandenyje augalo kūnas yra lengvesnis, jiems nepavojinga oro sausą, taip pat vandenyje jie rečiau mechaniškai pažeidžiami.
Dumbliai – yra vieni iš vandens augalų.


Dumbliai (Algae) – seniausios kilmės, gana paprastos sandaros augalų grupė. Nors nemažai jų tarpsta ir sausumoje, tačiau tai daugiau vandens telkinių augalai. Dumbliai – autotrofiniai organizmai, jie turi chlorofilo ir geba iš neorganinių medžiagų gaminti organinės. Įvairių dumblių chlorofilas būna užmaskuotas kitų pigmentų. Daugumos dumblių sienelė celiuliozinė arba pektininė, tik patys primityviausi sienelės neturi. Sienelė lengvai sugleivėja. Branduolių skaičius įvairus. Pagal pigmentinę sudėtį, ląstelės sienelės sandarą, atsarginės maisto medžiagas ir organoidų rinkinį dumbliai suskirstyti į skyrius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-26
DalykasBotanikos namų darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasNamų darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis1.22 MB
Autoriusjola
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Šatkauskienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 14 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • I. Šatkauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+4
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą