Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Žiediniai augalai

Žiediniai augalai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Audiniai. Sėkla. Augalų dauginimasis. Dauginimasis sėklomis. Žiedynai. Žiedinio augalo vystymasis. Žiediniai, arba gaubtasėkliai, augalai ir jų klasifikacija. Žiedinių augalų kartų kaita. Išvados.

Ištrauka

Augalai – tai fotosintetinantys organizmai, prisitaikę gyventi sausumoje. Be įvairių kitų prisitaikymų visi augalai apsaugo savo besivystantį gemalą nuo išdžiūvimo. Visų augalų gyvenimo ciklui būdinga kartų kaita.
Žiediniai augalai sudaro didžiausią augmenijos skyrių, kuriam priklauso ne mažiau kaip 280 000 rūšių. Šie augalai auga visose klimatinėse zonose ir įvairiausiomis ekologinėmis sąlygomis. Tarp jų daugybė kultūrinių ir laukinių augalų (medžių, krūmų ir žolių), kurie skiriasi išorine ir viside sandara, gyvenimo trukme (vienamečiai, dvimečiai, daugiamečiai) ir kitomis savybėmis. Kad galima būtų susigaudyti žiedinių augalų įvairovėje, mokslininkai botanikai ištyrė egzistuojančių augalų atstovų sandaros ypatybes ir pagal bendrus požymius suklasifikavo juos grupėmis. Botanikos šaka, tirianti augalų klasifikavimą, vadinama sistematika.
Žiediniai augalai labai įvairūs, bet juos jungia tai, kad visi turi šiuos organus: vegetacinius (lot. "vegetativus" – augalinis, augantysis) – šaknis, lapus, stiebus, atliekančius augimo ir mitybos funkcijas, ir generatyvinius (lot. "generare" – gaminti, gimdyti) – žiedus – sėklinio dauginimosi organus. Augalų organai skiriasi vienas nuo kito ne tik forma, bet ir vidine sandara.
Visų augalų pagrindinis struktūrinis ir fiziologinis vienetas yra ląstelė. Ji turi celiuliozinę sienelę membraną, citoplazmą, kurioje išsidėstę organoidai ir vakuoles, pilnas ląstelinių sulčių .Sienelės suteikia ląstelei formą ir saugo ją nuo išorinių poveikių. Tarp ląstelių sienelių yra jas jungianti tarpląstelinė medžiaga. Ją suardžius, ląstelės atsiskiria viena nuo kitos. Ląstelėje yra citoplazma. Joje išsidėstę visi ląstelės organoidai. Sudėtinga branduolio su branduolėliu sandara. Be branduolio ląstelė negali augti, daugintis ir po tam tikro laiko žūva. Citoplazmoje išsidėsčiusios plastidės – įvairios formos grūdėti dariniai. Žiedinių augalų plastidės būna žalios, geltonos, orandžinės, raudonos ir bespalvės. Nuo jų priklauso augalų arba jų organų spalva. Dėl ląstelės dalijimosi ir augimo augalai auga.

Grupė panašios sandaros ląstelių, atliekančių bendras funkcijas, vadinama audiniu. Gaminamojo audinio (brazdo, stiebo ir šaknies augimo kūgelio) ląsteles yra nedidelės, jų sienelė plona ir stambus branduolys. Iš šių ląstelių susidaro kitų rūšių audiniai. Asimiliacinio audinio (lapo minkštimo, stiebo žievės) žalios ląstelės turi chloroplastų ir atlieka fotosintezę. Sandėlinio audinio (stiebo šerdies, stiebagumbių, šakniavaisių) ląstelėse kaupiasi organinių medžiagų atsargos. Apytakinio audinio (medienos indų, rėtinių indų) ląstelėmis juda vaduo ir jame ištirpusios medžiagos. Dengiamojo audinio (odelės, kamščio) ląstelės saugo vidinius audinius nuo išdžiūvimo, temperatūros svyravimo ir įvairių sužalojimų. Ramstinio audinio (medienos ir karnienos plaušų) ląstelės teikia augalo organams tvirtumo.
Taigi žiediniai augalai sudaryti iš organų, organai – iš audinių, o audiniai – iš ląstelių, kurios tarpusavyje susijusios funkcionuoja vientisame gyvame organizme. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis15.75 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaVilniaus Karoliniškių gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziediniai augalai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Karoliniškių gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą