Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Dirbtinės ekosistemos kūrimas bei stebėjimas

Dirbtinės ekosistemos kūrimas bei stebėjimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Projektas "Mikrokosmosas- dirbtinės ekosistemos (pievos) kūrimas bei stebėjimas". Įvadas. Darbo tikslas: sukurti dirbtinę ekosistemą (pievą). Kaip palaikoma gyvybė šioje terpėje. Fotosintezė. Chlorofilas. Bendrija ir ekosistema. Mitybos grandinės ekosistemoje, tinklai ir lygmenys ekosistemoje. Medžiagų srautai ekosistemoje. Kaip atsirado dirvožemis. Projekto pristatymas. Išvados.

Ištrauka

Gyvojoje gamtoje esama didžiulės rūšių įvairovės, ir nebiologui gali atrodyti, kad šiame organizmų knibždėlyne nėra jokios tvarkos. Nuolatos vini kitus ėda, žudo, ir toje kovoje išlieka tik nedaugėlis, patys aršiausieji. Tą įspūdį sustiprina dažni, staigūs klimato svyravimai, potvyniai ir gaisrai, kurie pražudo daugybę gyvasties. Geriau įsižiūrėjus galime pastebėti, jog yra pusiausvyra tarp sąveikaujančių jėgų. O su ja susipažinus artimiau, susidaro vos ne tobulos, beveik dieviškos harmonijos įspūdis. Šiuo savo projektiniu darbu noriu įrodyti, kad gyvybė gali egzistuoti ir uždaroje erdvėje( terpėje). Taip pat paaiškinti, kaip viskas gyvuoja.


Darbo tikslas: sukurti dirbtinę ekosistemą( pievą);
Hipotezė: sukurta ekosistema išgyvens tris mėnesius.

Kaip palaikoma gyvybė šioje terpėje?Pradžia yra žalieji augalai. Jų skiriamasis bruožas- fotosintezė1(susideda iš trijų skirtingų reakcijų tipu:
- Fotofizinės
- Fotocheminės
- Fermentacinės
Fotofizinių reakcijų metu chlorofilas ir kiti pigmentai sugeria šviesos kvantus-fotonus,del ko chlorofilo elektronai pereina į aukštesnį energijos lygmenį-"sužadintą" būseną), kurios dėka neorganiniai junginiai virsta organiniais:

Anglies dioksidą augalai ima iš oro. Kad jis reaguotų su vandens molekule, reikia nemažai energijos. Ji sklinda iš saulės. Tačiau to neužtenka: svarbu, kad saulės spinduliai pasiektų augaluose esančią žaliąją medžiagą- chlorofilą2. Be šio pigmento reakcija nevyks. Fotosintezės metu susidarę cukrūs- jau organiniai junginiai, tinkamas maistas tiems, kurie neturi chlorofilo ir patys negali dalyvauti tokiose reakcijose. O deguonis, kuris tėra tik šalutinis reakcijos produktas, savotiškai atlieka, taip pat reikalingas visiems organizmams, vadinasi, ir augalams. Žalieji augalai vadinami gamintojais arba producentais. Vadina dar ir autotrofais. O gyvūnai jau yra skaidytojai arba destruktoriai, nes jie skaido negyvus audinius ir organines liekanas iki paprastesniųjų junginių, kol galų gale lieka tik neorganiai junginiai. Sliekas- taip pat skaidytojas. Be abejo, augalai panaudoja tik neorganinius azoto, fosforo, kalio ir kitų elementų jungnius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos tyrimas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasTyrimai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.55 KB
AutoriusAtMiNtUkE
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasRūta Kauneckienė
Švietimo institucijaRaseinių "Žemaičio" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word BIOLOGIJOS TIRIAMASIS ( EKOSISTEMA) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 7 puslapiai 
  • Raseinių "Žemaičio" gimnazija / 9 Klasė/kursas
  • Rūta Kauneckienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą