Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Dendrologija. Lapuočiai augalai

Dendrologija. Lapuočiai augalai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Gaubtasėkliai (magnoliūnai). Šeima: Gluosniniai. Šeimos požymiai. Gentis: tuopa. Genties požymiai. Rūšis. Drebulė. Tėvynė. Požymiai. Ekologiniai poreikiai. Dauginimas. Rūšis: Juodoji tuopa. Tėvynė. Požymiai. Ekologiniai poreikiai. Dauginimas. Dekoratyvinės formos. Rūšis. Kanadinė tuopa. Kininė tuopa. Laurolapė tuopa. Kvapioji tuopa. Balzaminė tuopa. Baltoji tuopa. Gentis. Gluosnis, Karklas. Rūšis. Baltasis gluosnis. Blindė. Trapusis gluosnis. Macudinis gluosnis. Purpurinis karklas. Karklažilvitis. Šeima: Riešutmediniai. Gentis. Pterokaria. Rūšis. Kaukazinė pterokaria. Gentis. Riešutmedis. Rūšis. Graikinis riešutmedis. Rūšis. Pilkasis riešutmedis. Mandžiūrinis riešutmedis. Ailantalapis riešutmedis. Juodasis riešutmedis. Šeima: Beržiniai. Gentis: beržas. Karpotasis beržas. Plaukuotasis beržas. Popieržievis beržas. Beržas keružis. Gentis: Alksnis. Juodalksnis. Baltalksnis. Šeima: Lazdyniniai. Skroblas. Paprastasis skroblas. Lazdynas. Paprastasis lazdynas. Turkinis lazdynas. Šeima: bukiniai. Gentis: bukas. Paprastasis bukas. Ąžuolas. Paprastasis ąžuolas. Bekotis ąžuolas. Raudonasis ąžuolas. Šeima: Guobiniai. Guoba, Vikšna, Skirpstas. Paprastoji vikšna. Paprastasis skirbstas. Kalninė guoba. Šeima: Šilkmediniai. Šilkmedis. Baltasis šilkmedis. Šeima: Amaliniai. Paprastasis amalas. Kartuoliniai. Gentis: kartuolė. Didžialapė kartuolė. Puošmediniai.

Ištrauka

Lapuočiai

Skyrius
Gaubtasėkliai – ´Angiospermae´
Pagal paskutinius nutarimus –Magnolijūnai - ´Magnoliophyta´

Gaubtasėkliai (magnoliūnai) yra didžiausias augalų skyrius, apimantis daugiau kaip pusę žinomų aukštesniųjų augalų rūšių. Nuo plikasėklių jie skiriasi tuo ,kad žieduose turi piestelę, sudarytą iš vieno arba keletos kraštais tarpusavyje suaugusių vailapėlių. Apatinėje pistelės dalyje yra uždara ertmė – mezginė, apgaubianti sėklapradžius. Gaubtasėklių žiedai dažniausiai dvilyčiai su apyžiedžiu, juos apdulkina vabzdžiai arba vėjas.
Vaisiai labai įvairūs, neretai sultingi. Lapai turi ryškius lapalakščius su ilgesniu ar trumpesniu lapkočiu, šalia kurių dažniausiai būna prielapiai. Lapai dažniausiai vasaržaliai, bet yra ir visžalių rūšių.
Evoliucijos požiūriu gaubtasėkliai augalai yra jaunesni už plikasėklius ir paplito žemėje mezozoidinės eros kreidos periode išstumdami anksčiau vyravusius medinius paparčius ir kitus augalus.
Gaubtasėkliai augalai skirstomi į dvi klases: vienaskilčių ir dviskilčių.
Sumedėjusių vienaskilčių augalų yra nedaug ir jie auga šiltesnio klimato zonoje, dauguma sumedėjusių augalų dviskilčiai.

Klasė
Dviskilčiai - ´Dicotylodonae´

1.Šeima
Gluosniniai – Salicaceae Mirb.

Šeimos požymiai.
Dvinamiai medžiai ir krūmai arba krūmokšniai. Lapai paprasti vasaržaliai su prilapiais. Žiedai sutelkti žirginiuose, apdulkinami vėjo. Vaisiai – dėžutės, kurios vadinamos galvenomis. Sėklos lengvos su skirstukais ir platinamo svėjo. Šeimai priklauso 3 gentys ir apie 700 rūšių, savaime paplitusių vidutinio ir šalto klimato juostose. Lietuvoje savaime auga 2 gentčių augalai – tuopos ir gluosnio.1.1.Gentis. Tuopa - Populus L.
Genties požymiai:
Dažniausiai stambūs medžiai, plačiomis lajomis ir galinga šaknų sistema. Tuopos pasižymi sparčiu augimu ir dėl to vertinamos miško ūkyje, jų mediena naudojajama celiuliozės gamyboje, drebulės mediena naudojama degtukų pramonėje. Gentyje apie 110 rūšių, kurios dar skirstomos į pogntes ir sekcijas. Lietuvoje savaiminė 1 rūšis (drebulė), o auginama apie 15 rūšių ir panašiai tiek pat formų.
Rūšis. Drebulė – Populus tremula L.

Tėvynė. Europa, Sibiras ir Tolimieji Rytai iki Japonijos.
Požymiai. Medis iki 25-30m aukščio ir iki 1,5m skersmens kamieno, galinga plačia, skėstašake laja. Kamieno žievė lygi, žalsvai pilka, senų medžių apatinėje dalyje gali būti suaižėjusi. Lapai netaisyklingai apskriti, bukai dantytais (karbuotais) pakraščiais ant gana ilgų lapkočių, kurie prie lapalakščio yra suplonėję ir lapai nuo mažiausio vėjo dvelktelėjimo virpa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-22
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis32.06 KB
Autoriusginte
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lapuociai original [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą