Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Paprastasis ąžuolas ir paprastasis lazdynas

Paprastasis ąžuolas ir paprastasis lazdynas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Paprastasis ąžuolas. Bendras paplitimas. Paplitimas Lietuvoje. Gyvenimo forma ir išvaizda. Žievė. Ūgliai ir pumpurai. Lapai. Žiedai ir vaisiai. Poreikis aplinkai. Augavietės. Veislės. Paprastasis lazdynas. Bendras paplitimas. Paplitimas Lietuvoje. Gyvenimo forma ir išvaizda. Ūgliai. Pumpurai. Lapai. Žiedai. Vaisiai. Dauginimasis. Poreikis aplinkai. Augavietės. Ligos ir kenkėjai. Naudojimas. Veislės. Išvados.

Ištrauka

Kai žinome medžiai žmogui teikia medieną, kurą, vaisius, vaistinę žaliavą. Iš medienos, žievės, spyglių dabar gaminama daugiau kaip 20 000 pavadinimų priekių. Medžiai puošia aplinką, grynina orą.
Lietuvoje auginama daug rūšių medžių, todėl reikia žinoti, kokios tinkamiausios klimato ir dirvožemio sąlygos jiems augti, kaip juos veikia užterštas orą.
Mano darbo tikslas yra aprašyti kelis augalas, tai Paprastąjį Ąžuolą ir Paprastąjį Lazdyną. Kitaip sakant išanalizuoti šių augalų biologines ir ekologines savybes, aptarti augimo ir panaudojimo galimybes.

Bendras paplitimas. Rūšis paplitusi beveik visoje Europoje. Tiesa, Skandinavijoje randama tik pietinėje dalyje, jos nėra šiauriniuose Rusijos rajonuose bei di¬desnėje Pirėnų pusiasalio dalyje — Pirėnų pusiasalyje pietinė arealo riba eina šiauriniu bei šiaurvakariniu jo pakraščiu. Taip pat auga Mažosios Azijos šiaurėje (prie Juodosios jūros) ir Kaukaze (iki Kaspijos jūros). Šiauri¬nė arealo riba siekia 60 — 63° (toliausiai į šiaurę papras¬tasis ąžuolas auga vakarinėje Skandinavijos pusiasalio pakrantėje), o pietinė — 36 — 37° šiaurės platumos (Ma¬žosios Azijos pietuose, prie Viduržemio jūros).
Rytuose paprastojo ąžuolo arealo riba siekia 60° rytų ilgumos, kur eina Uralo upe, tada pasuka Dnepro žiočių link, o vakaruose — 10—12° vakarų ilgu¬mos, t.y. paprastasis ąžuolas aptinkamas Airijos saloje bei Pirėnų pusiasalio vakarinėse pakrantėse.

Paplitimas Lietuvoje. Nors literatūroje teigiama, kad anksčiau, XVI amžiuje, Lietuvoje ąžuolynai užėmė 15 — 20% Lietuvos miškų ploto (Lukinas, 1958; 1967), tačiau pastaruoju metu bandoma įrodyti, kad jų buvo perpus mažiau (Karazija, 1997). Dabartinis ąžuolynų plotas Lie¬tuvoje 33,6 tūkst. ha, o tai sudaro 1,8% visų miškų.
Didžiausi ąžuolynų plotai vidurinėje, pietvakari¬nėje ir vakarinėje Lietuvos dalyse, o mažiausi — Pietryčių ir Šiaurės Rytų Lietuvoje. Gana daug ąžuo¬lynų auga Alytaus, Šilutės, Klaipėdos, Plungės ir Šilalės rajonuose (po 1500— 1900 ha kiekviename), o patys ,,ąžuoliskiausi" (didžiausia ąžuolynų dalis bendrame medynų plote) — Vilkaviškio (čia ąžuolynai sudaro 7,3% medynų ploto), Alytaus (6,4%),. Šilalės (5,7%), Klaipėdos (5,5%), Skuodo (5,4%) ir Šilutės (5,4%) rajonai. Ąžuolų daugiausia Pajūrio že¬mumoje (7,5%), kur palankios jiems augti dirvože¬mio sąlygos (derlingi dirvožemiai) ir švelnus klima¬tas, o mažiausia — Aukštaičių aukštumoje (vos 2,7%). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-22
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis108.97 KB
Autoriusokeylater
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR.Mažėtis
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paprastasis azuolas ir paprastasis lazdynas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R.Mažėtis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą