Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Plikasėkliai augalai (2)

Plikasėkliai augalai (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Sėkliniai augalai- plikasėkliai. Plikasėklių kilmė. Plikasėklių augalų dauginimasis. Plikasėklių augalų klasės. Cikainių klasė. Ginkainių klasė. Gnetainių klasė. Pušainių klasė. Pušainių klasės šeimos. Pušinių šeima. Kiparisinių šeima. Kukmedinių šeima. Plikasėklių panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Žmonės gyvena augalų apsuptyje ir nekiekvienas susimąsto, kad augalijos pasaulis yra labai įvairus. Vien pažvelgus į Lietuvoje nusidriekusius miškus galima pastebėti didelį augalų įvairumą ir gausumą rūšių, formų ir dydžių atžvilgiu. Ypač paslaptingi yra eglynai ir pušynai, t.y. plikasėkliai augalai, kurie sudaro tamsią miškų unksmę, todėl jų paslaptingumas verčia susidomėti plikasėklių augalų kilme, sandara, vystimusi.
Mano referato tikslas- supažindinti su sėkliniais induočiais- plikasėkliais.
Šio darbo uždaviniai:
• Paaiškinti, kodėl augalai vadinami plikasėkliais;
• Patyrinėti šių augalų kilmę ir dauginimąsi;
• Suteikti žinių apie plikasėklių augalų klases;
• Patyrinėti pušainių klasei priklausančias šeimas, kurios esti Lietuvoje;
• Aptarti plikasėklių augalų panaudojimą.
Naudojausi moksline literatūra, straipsniais.

Plikasėkliai ( lot. Pinophyta, ang. Conifers), dar vadinami pušūnais, yra sėkliniai augalai. Sėkla- evoliucijos šedevras, unikali struktūra, kurioje susidaro visas būsimojo augalo užuomazgines dalis turintis gemalas. Sėklose gemalą tvirta luobelė saugo nuo mechaninių pažeidimų ir nepalankių aplinkos sąlygų. Čia yra atsarginių maisto medžiagų, padedančių gemalui bei iš jo atsirandančiam jaunam augalui gyventi. Sėklos susidaro ant motininio augalo esančiuose sėklapradžiuose (tai pakitusios makrosporangės), kurie niekuo neapgaubti, todėl tokias sėklas turintys augalai ir pavadinti plikasėkliais. (P., V. Sasnauskai,1997)
Visi plikasėkliai yra sumedėję augalai- medžiai, krūmai, lianos, turintys stiebą, lapus ir šaknis. Dauguma jų yra visžaliai aukštesnieji augalai. (A. Svirskis, K. K. Vilkonis,2003) Daugumos pušūnų lapai yra ilgaamžiai: nenukrenta kelerius metus, rečiau vienmečiai. Lapai būna spygliški, žvyniški, kartais plunksniški, lancetiški ir kitokios formos. (M. Raffaelli, J.M.Thomas-Domenech, 2000)

Plikasėkliai suklestėjo mezozojaus eroje, kai dėl geologinių pokyčių pasikeitęs klimatas leido jiems įsivyrauti. ( S.S. Mader , 1999)
Pirmosios sėklos atsirado vėlyvajame devone, maždaug prieš 360 mln. metų. Pirmieji augalai su sėklomis buvo sėkliniai paparčiai (Lyginopteridopsida). Tai mediniai augalai su kolonos formos stiebais, kurių viršūnėje augo paparčiams būdingos sandaros stambūs lapai. Tokie buvo pirmieji plikasėkliai. Nuo pirmųjų paparčių lapų jie skyrėsi tuo, kad vietoj sporų išaugdavo primityvios sandaros sėklos. Jų gemalai subręsdavo tik sėkloms nukritus ant žemės. Spėjama, kad sėkliniai paparčiai ar į juos panašūs augalai yra visų sėklinių augalų pirmtakai. Maždaug po 50 mln. metų sėkliniai augalai paplito visame pasaulyje. Ypač jie suklestėjo ir nukonkuravo sporinius induočius prieš 300 mln. metų, kai daugelyje pasaulio vietų klimatas buvo gana šaltas ir sausas. Plikasėklių apvaisinimui nereikia vandens, todėl tai buvo pagrindinis jų pranašumas lyginant su sporiniais induočiais. Atsiradus dulkiadaigiams, plikasėklių dauginimasis nebepriklausė nuo aplinkos ir galėjo vykti sausumoje.( P., V. Sasnauskai,1997) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.38 KB
Autoriusdoviliniukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVaičius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Plikasekliai augalai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-01-08 IP: 88.222.155.116
    Rutha sako

    Tikrai neblogas , net galima pasakyti geras :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • Vaičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-4
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą