Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Augalų kvėpavimas

Augalų kvėpavimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kvėpavimo supratimas ir reikšmė. Kvėpavimo intensyvumas ir kvėpavimo koeficientas. Aerobinis kvėpavimas ir rūgimas. Glikolizė. Pirovynuogių rūgšties metabolizmas anaerobinėmis sąlygomis. Pirovynuogių rūgšties aerobinė oksidacija. Substratinis ir oksidacinis fosforilinimas. Kvėpavimas ir aplinkos sąlygos. Išvados.

Ištrauka

Kvėpuoja visi gyvi organizmai. Daugelio gyvūnų kvėpavimas pastebimas iš išorės, tuo tarpu augalų kvėpavimas nematomas.
Kvėpavimas – tai visuma sudėtingų oksidacinių – redukcinių reakcijų, kurioms vykstant pakinta cheminių junginių prigimtis ir išsiskiria energija. Išsiskyrusi energija augalui būtina, be jos jis negalėtų egzistuoti. Ši energija panaudojama medžiagoms patekti į augalą, joms judėti.
Fotosintezės metu daugiausia gaminasi angliavandenių, tuo tarpu augale būna ir baltymų, riebalų, nukleotidų bei kitokių junginių. Šių junginių sintezei kaip tik ir panaudojama kvėpuojant išsiskyrusi energija. Vykstant šiam procesui, susidaro tarpiniai junginiai. Dalis kvėpavimo metu išsiskyrusios energijos patenka ir į aplinką. Dažniausiai šilumos, o kartais ir šviesos pavidalo (švyti jonvabaliai, pūvanti mediena) šilumos išsiskyrimas susuijęs su organinių medžiagų skaidymu, todėl pastebėję, kad sėklos kaista, turime stabdyti kvėpavimą.
Kvėpuojant išsiskyrusią šiluminę energiją ankstyvieji pavasariniai augalai panaudoja
prasimušti iš po sniego dangos.
Darbo tikslas – išsiaiškinti, kokiu principu remiantis kvėpuoja augalai.
Darbo uždaviniai –
1. Išsiaiškinti, kvėpavimo supratimą ir jo reikšmę;
2. Išanalizuoti kvėpavimo intensyvumą ir kvėpavimo koeficientą;
3. Išanalizuoti aerobinį kvėpavimą ir rūgimą;
4. Išanalizuoti glikolizės procesą;
5. Išanalizuoti pirovynuogių rūgšties metabolizmą anaerobinėmis sąlygomis;
6. Išnagrinėti pirovynuogių rūgšties aerobinę oksidaciją;
7. Išanalizuoti substratinį ir oksidacinį fosforilinimą;
8. Išnagrinėti, kokią įtaką kvėpavimui turi aplinkos sąlygos;
Darbo metodai:
1. Įvairių autorių literatūros šaltinių analizė;

Kvėpavimu vadinamas procesas, kurio metu skaidomos organinės medžiagos ir išlaisvinama jų molekulėse sukaupta energija. Kvėpuojant skaidomi įvairūs junginiai, bet dažniausiai – angliavandeniai, ypač heksozės. Todėl suminė kvėpavimo lygtis yra tokia:
C6H12O6 + 6O2 → 6CO2 + 6H2O + 2875 kJ.
Kvėpavimas nepertraukiamai vyksta kiekvienoje gyvoje ląstelėje, nes šis procesas tiekia jų gyvybinei veiklai būtiną energiją. Be to, įvairūs angliavandenių skilimo tarpiniai produktai naudojami kitoms ląstelės būtinoms medžiagoms sintezuoti, o kaip galutinis kvėpavimo produktas susidaręs vanduo ypač praverčia, kai jo trūksta sausros metu.
Kvėpavimo procese išsiskyrusi energija naudojama ląstelių citoplazmos, jos organoidų, membranų struktūrai palaikyti, mineraliniams elementams iš dirvos paimti, nitatams, nitritams ir sulfatams redukuoti, mineralinių druskų jonams ir organiniams junginiams per membranas pernešti bei asimiliatams iš lapų į kitus organus nunešti, dirginimo signalams priimti ir į kitus audinius bei organus perduoti, dirginamų augalo dalių atsakomiesiems judesiams atlikti, įvairių medžiagų sintezės reakcijoms, augimo ir vystymosi procesams vykti ir t.t. Šiems poreikiams augalai apytikriai sunaudoja tik pusę iš kvėpavimo procese suskaidytų medžiagų išsiskyrusios energijos. Kita jos dalis išsisklaido aplinkoje kaip šiluma. Dėl to ląstelėse šiek tiek pakyla temperatūra ir padidėja cheminių reakcijų greitis. Tačiau šilumos išsiskyrimas, augalams kvėpuojant, kartias yra nepageidautinas ir netgi žalingas reiškinys. Dėl šios priežasties sukrautas daržinėje drėgnas šienas perkaista, praranda pašarinę vertę, o kai kada savaime net užsidega. Tas pats atsitinka ir supylus storu sluoksniu drėgnus grūdus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-16
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.64 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalu kvepavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą