Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Dekoratyvinis apželdinimas

Dekoratyvinis apželdinimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bendroji dalis. Trumpa literatūros apžvalga. Objekto bendra charakteristika. Demografiniai rodikliai. Specialioji dalis. Objekto funkcinis zonavimas. Kelių ir takų tinklo suprojektavimas. Statiniai ir mažoji architektūra. Sąmata. Augalų asortimento parinkimas. Teritorijos paruošimas želdinimui. Dirvos pagerinimas. Takų įrengimas. Vejos įveisimas. Kalendorinis darbų organizavimo planas.

Ištrauka

Dekoratyvinis apželdinimas – tai dekoratyvinių augalų įveisimas tam tikroje teritorijoje pagal specialiai parengtą teritorijos sutvarkymo ir apželdinimo projektą.
Nedaugelis individualių sodybų šeimininkų žino, kaip teisingai ją sutvarkyti. Tai reikalauja dendrologijos, dirvotyros, geodezijos, kraštovaizdžio architektūros specialybių bent minimalių žinių ir praktinių įgūdžių. Būtina žinoti kur ir kokį augalą sodinti, kaip jį prižiūrėti. Vieni augalai yra šviesiamėgiai ir pasodinti unksmėje auga skudžiai, kiti atvirkščiai – mėgsta unksmę; vieniems augalams turi būti užuovėja, kiti gali augti ir atviroje vietoje ir t.t. Taigi sodinant medį ar krūmą būtina atsižvelgti į tai, kam jis yra reilkus. Be to, prieš sodinant medį ar krūmą reikia žiūrėti, kad užaugęs neužgoštų kitų augalų. Renkantis medžius būtina atsižvelgti ir į jo atliekamas funkcijas: dideli medžiai apsaugo nuo vėjo, aukštos pakelės gyvatvorės nuo gatvės triukšmo, dulkių ir kt.
Iš to kaip yra įrengta sodyba galima sręsti ir apie patį tos sodybos šeimininką. Jaukiau jausimės toje sodyboje, kurioje viskas buvo daryta su meile ir užsidegimu, net jei joje augalai bus paprastesni, nei tokioje, kur viskas susodinta bet kaip, kad ir iš brangiausių ir puošniausių augalų.
Rengiant sodybą nebūtina išleisti daug pinigų, kad ji gerai atrodytų. Reikia turėti tik truputį fantazijos, žinių ir didelio noro. Tad susikurkime kiekvienas savo natūralaus grožio kampelį ir pailsėkime nuo miesto triukšmo tiek dvasiškai, tiek fiziškai.

1. A. Navasaitis, M. Navasaitis "Lietuvos medžiai ir krūmai", 1979 m., Vilnius
2. P. Snarskis, V. Galinis "Vadovas Lietuvos dekoratyviniams medžiams ir krūmams pažinti", 1974 m., Vilnius
Šiose knygose radau ir panaudojau savo želdinimo projektui apie medžių ir krūmų fiziologines ir ekologines savybes.
3. M. Navasaitis "Patarimai dekoratyvinio apželdinimo kursiniam projektui rengti", 1992 m., Kaunas
Šioje knygoje yra surašyti visi nurodymai, kaip teisingai rengti dokoratyvinio apželdinimo kursinį projektą. Yra pateikti lentelių pavyzdžiai, nurodyti visi individualiai sodybai įrengti rekomenduojami medžiai, krūmai, lianos. Pateikta daug orientacinių duomenų.
4. "Ūkio kraštovaizdžio tvarkymas", 1998 m., Vilnius
5. J. Petrulis "Želdynų projektavimas, įrengimas ir priežiūra", 1978 m., Vilnius
Šiose knygose nurodyta, kaip formuoti kraštovaizdį, jį prižiūrėti, želdinti sodybą, ir daug kitų vertingų patarimų, kaip įrengti gėlynus, vejas, sodus ir kt.
6. J. Vaidelys "Žalioji sodybos skraistė", 1996 m., Kaunas
Knygelėje aprašoma sodybos parinkimo vieta, išplanavimas, vejų įrengimas, medžių ir krūmų bei gėlių parinkimas sodyboms. Pateikiamos elementarios dekoratyvinių želdinių sodmenų išauginimo technologijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos kursinis darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.77 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dekoratyvinis apzeldinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą