Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Drėgnieji atogrąžų miškai (3)

Drėgnieji atogrąžų miškai (3)

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Įžanga. Kur auga Drėgnieji atogrąžų miškai? Drėgnųjų atogrąžų miškų augalija. Drėgnųjų atogrąžų miškų abiotiniai veiksniai. Drėgnųjų atogrąžų miškų ardai. Kokie gyvūnai gyvena atogrąžų miškuose? Kodėl nyksta atogrąžų miškai? Užtvankų irimas. Aukso karštligė. Nuotraukos.

Ištrauka

Drėgnuosiuose atogrąžų miškuose, ko gero, auga daugiau augalų ir gyvena daugiau gyvūnų, nei kokioje nors kitoje Žemės vietoje. Šie miškai yra vieni iš vertingiausių pasaulio išteklių, tačiau žmonės nerūpestingai juos kerta, vietiniai gyventojai netenka namų bei įprastinio maisto ir vaistų šaltinio, o daugelis gyvūnų bei augalų – tėvynės (buveinės). Nuo devinto dešimtmečio vidurio drėgnųjų miškų likimas kelia visuotinį susirūpinimą, ir šiuo metu skubama juos gelbėti.

Kur auga Drėgnieji atogrąžų miškai?
Dauguma drėgnųjų atogrąžų miškų auga netoli pusiaujo, kur ištisus metus karšta ( 20-35 laipsnių šilumos ) ir kiekvieną dieną gausiai lyja ( per metus iškrenta 150 – 200cm kritulių ). Ši sritis vadinama atogrąžomis. Drėgnieji miškai paplitę Lotynų Amerikoje, vakarų Afrikoje ir pietryčių Azijoje. Dauguma jų yra atsilikusiose šalyse, kur miškas žmonėms teikia pastogę ir maistą.

Drėgnųjų atogrąžų miškų augalija
Amazonės drėgnieji miškai Pietų Amerikoje yra didesni už visus kitus drėgnuosius miškus drauge paėmus. Augalija čia tanki ir aukšta, medžiai auga sparčiai ir išauga labai aukšti, nes konkuruoja tarpusavyje dėl šviesos. Daugelio medžių žiedai išauga paunksnėje, žemiau šakų ir lapų raizginio, taigi juos lengvai pasiekia paukščiai, vabzdžiai ir šikšnosparniai, kurie perneša žiedadulkes ir platina sėklas. Diduma drėgnųjų atogrąžų miškų augalų auga ant medžių, nes žemės paviršių pasiekia mažai saulės šviesos. Ant medžių šakų ir tarpušakiuose susikaupia daug lapų. Jų puvenose tarpsta paparčiai orchidėjos ir kiti augalai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos pristatymas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasPristatymai
Apimtis22 skaidrės
Literatūros šaltiniai0
Dydis187.1 KB
Autoriusauguste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas11
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Dregnieji atograzu [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-03-14 IP: 78.62.31.128
    nununu sako

    reikia

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą