Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Augalai, jų makro ir mikroelementai. Augalų biologinė reikšmė

Augalai, jų makro ir mikroelementai. Augalų biologinė reikšmė

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kam augalas panaudoja makro ir mikro elementus, kokia jų biologinė reikšmė? Kaip pernešamos organinės medžiagos, kokią įtaką tam turi simbiotiniai ryšiai? Medienos (ksilemos) sandara. Vandens potencialas. Šaknies slėgis. Gutacija. Transpiracija Kohezijos – įtempimo modelis. Žiotelės sandara. Žiotelių varstymasis ir K+ jonų įtaka šiam procesui. Žiotelių reikšmė augalui. Kas inicijuoja žiotelių atsidarymą ir kas uždaro jas? Karnienos (floemos) sandara. Ką be cukraus perneša karniena? Kas sukelia organinių medžiagų judėjimą karnienoje ir kokiomis kryptimis juda organinės medžiagos? Augalų reagavimas į dirgiklius. Hormonai ir jų poveikis augalo augimui. Fotoperiodas bei trumpadieniai, ilgadieniai ir neutralūs augalai. Kaip vyksta kartų kaita? Žiedo dalys ir jų funkcijos. Žiedinio augalo gyvenimo ciklo schema. Apdulkinimo, apvaisinimo, sėklų platinimo reikšmė augalų įvairovei. Gemalo stadijos. Dygstančioje sėkloje vykstantys procesai. Būtinos sąlygos sėkloms dygti. Nelytinis augalų dauginimasis. Transgeniniai augalai, jų kūrimo tikslas ir pavyzdžiai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

1. Kam augalas panaudoja makro ir mikro elementus, kokia jų biologinė reikšmė?

Tinkamai augalų mitybai reikalingi tam tikri elementai. Būtinųjų elementų trūkumas sukelia augalo mirtį.

2. Kaip pernešamos organinės medžiagos, kokią įtaką tam turi simbiotiniai ryšiai?

Kai mineralai pernešami pro plazminę membraną, ATP naudojantis siurblys vandenilio jonus siurbia iš ląstelės. Tai sukuria elektrocheminį radientą, dėl kurio kalio (K+) ir kiti teigiamą krūvį turintys jonai prasiskverbia pro membraną per kanalo baltymą. Neigiamą krūvį turintys jonai (I-) gali prasiskverbti pro membraną per baltymą nešiklį kartu su vandenilio jonais, judanciais pagal savo koncentracijos gradientą. Kadangi augalai negali pasisavinti atmosferoje esančio azoto jie arba siurbia iš dirvožemio nitratus arba naudojasi dviem simbiozės būdais: vieni turi šaknis užkrėstas Rhizobium genties bakterijomis, kurios vykdo azoto fiksaciją; kito tipo simbiozė vadinama mikorize (grybas+augalo šaknys).
Yra dar ir augalai epifitai, jie raikalingą azotą gauna virškindami vabzdžius (musėkautas, saulašarė). Taigi simbiotiniai ryšiai augalams padeda iš aplinkos imti mineralines medžiagas.

3. Medienos (ksilemos) sandara.

Miediena susideda iš indų narelių,porų ir tracheidžių.

4. Vandens potencialas.

Vanduo juda iš tos vietos, kur vandens potencialas didesnis,į tą vietą, kur jis mažesnis. Ląstelėje vandens potencialą nulemia du veiksniai, o nuo vandens potencialo savo ruožtu priklauso, kuria kryptimi vanduo judės pro plazinę membraną. Šie veiksniai susiją su: vienoje ir kitoje membranos pusėje esančio vandens slėgio skirtumu; tirpių medžiagų koncentracija vienoje ir kitoje membranos pusėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis80.12 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaŠilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalai-biologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 7 puslapiai 
  • Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą