Išplėstinė paieška
 
 
 

Botanika (5)

  
 
 
1234
Aprašymas

Botanikos mokslo vystymasis Lietuvoje. Botanikos mokslo dalykas, suskirstymai ir uždaviniai. Gyviems organizmams būdingi požymiai. Gyvų organizmų įvairovė. Gyvų organizmų tyrimo metodai.

Ištrauka

Botanikos mokslo dalykas, suskirstymai ir uždaviniai

Botanika – mokslas apie augalus.
Flora- tam tikros teritorijos augalų rūšių visuma.
Deivės : Rasytė- vegetacijos gaivintoja, Kaupolė- augalijos suklestėjimo ir vegetacijos suklestėjimo daivė.
Gyvoji ir negyvoji gamta- du kūnai :žemė ir saulė.

Botanikos mokslo vystymasis Lietuvoje

Lietuvos mokslo vystymuisi suvaidino Vilniaus universitetas 1579m. Šį universittetą įkūrė jėzuitai. Pradžioje jis vadinosi Vilniaus akademija, jai vadovavo jėzitai, buvo 2 katedros: filosofijos ir teologijos. Iki 18a. apie gamtos mokslus žinių nerasta, tačiau yra išlkusios kelios Jančinskio knygelės, kuriose aprašomos keletas Lietuvos ir Lenkijos augalų.
1803 m. Vilniaus akademija perorganizuota į imperatorišką Vilniaus universitetą, kur buvo isteigta Gamtos mokslų katedra. Naujai įkurtai katedrai vadovauti kviečiamas Z.E.Žiliberas, jis buvo įkūręs medicinos mokyklą, dirbo aukštesniojoje gydytojų mokykloje, įkūrė botanikos sodą.1786 m. kviečiamas į Vilniaus universitetą. Persikraustęs į Vilnių įkuria pirmąjį botanikos sodą. Iš Gardino Žiliberas atsivežė herbarų, daug mineralų ir augalų. Pilies gatvėje įkurtame botanikos sode auga apie 200 rūšių augalų, savo darbus Žiliberas apibendrino 5 tomų veikale " Lietuvos floros pradmenys". Trys jo tomai išleisti 1781m. Gardine ir du Vilniuje 1782m. Šis Žilibero darbas yra pirmas rašytinis darbas, pirmas mokslinis dokumentas apie Lietuvos florą. Nuo 1784-1787m. Gamtos mokslų katedrai vadovavo Georgijus Forsteris. Jis išplėtė Žilibero botanikos sodą ir perkėlė į Sereikiškių parką.
1787m. Forsteris išvyko į kelionę aplink pasaulį, ir niekas nedėstė gamtos mokslų, tačiau studentai eidavo į Pijorų vienuolyną, ten paskaitas apie gamtą, skaitė Stnislovas Bonifacas Jundzinas, jis daugiau aprašynėjo augalus prekybai. Į VU yra kviečiamas Ferdinandas Spicnagelis.
Juzefas Jundzenas tiria Vilniaus krašto augalus ir nurodo 37 augalų augimvietes Vilniaus krašte. Jo veikalas " Lietuvos Volynės ir ..." jis aprašė kultūrinius augalus.
Didelį indelį įnešė į Farmacijos : prof. Gorskis ir Volfgangas. Okupavus Vilnių VU persikėlė į Kauną ir pavadintas VDU. Regelis dėsto gamtos mokslus.
VDU augalų anatomija dėsto prof. Vailionis, VDU studijavo J. Dagys kilęs iš Biržų rajono. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.9 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų23 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKaišiadorių r. Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Botanikos mokslo dalykas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 4 puslapiai 
  • Kaišiadorių r. Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinė mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą