Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Algologija (3)

Algologija (3)

  
 
 
1234
Aprašymas

Rhotophyta. Šarvadumbliai. Euglenophyta. Dumblių ląstelės ir gniužulo sandara. Maurakulainiai. Žalėsainiai. Jungadumblainiai. Auksadumbliai. Gelsvadumbliai. Mauragimbė. Titnagdumbliai. Phaeophyta (rudadumbliai).

Ištrauka

1. 1. Skyrius: Rhotophyta (raudondumbliai):
Kilusi iš melsvabakterių. Bentosiniai dumb., prisitvirtinę prie substratų. Žinoma apie 10 tūkst. Rūšių. Jūriniai dumb. Gėlavandeniai, šaltiniuose, švariuose upeliouse. Gyvena mezotrofiniuose vandenyse. Gyliausiai gyvenantys dumb.
Bendra charakteristika: eukariotiniai dumb.; neturi judrių gyvenimo stadijų; chlorofilas a ir d; turi fikobiliproteinas; chloroplastus dengia 2 memb., tilakoidai išsidėstę pavieniai.Gniužulai: didelė gniužulų formų įvairovė: kokoidinė, siūlinė, šakotasiūlė ir tt., išskyrus monadinė. Kokoidinė- gali būti pavieniai, sudaryti kolonijas šakotas. Palmelinė- kokoidinės ląstelės susitelkusios į kolonijas-yra bentosai. Siūlinė- būdingesnė paprasta nešakota, šakotasiūlė ir įvairiasiūlė; augimas epikalinis. Plokštelinė- jūriniams dumbliams. Pseudoparenchiminė struk.- gėlavandeniams dumbl.;keli lątelių sluoksniai išsidėstę plokštelėm.Pigmentai: chlorofilas a ir kai kuriems d. Būdingi fikobiliproteinai: fikocianas, fikoeritrinas, alofikocianas.
Chloroplastai: įvairių formų:juostiški, žvaigždiški. Padengti 2 memb. Tilakoidai pavieniai chromolazmoje. Chloroplastai išsidėstę periferinėje dalyje arba citoplazmoje.Asimilacijos produktai: riebalai ir floridėjų krakmolas, kaupiamas citoplazmoje grūdelių pavidalu.
Sienelė: iš pektino ir celiuliozės. Sudėtingesni turi 2 sluoksnius, o kokoidiniai tik pektiną.Judėjimas: neturi judrių stadijų. Ameboidinis sporų jud. Ir spermacių anaboidiškas jud.Daugynimasis: vegetat.- kokoidinėms, siūlinėms dalijantis pusiau, plokštelinės struk. Nelyt.- tetrasporomis ir monosporomis. Formuojasi sporangėse. Sporangės išsidėsčiusios ant šoninių šakučių tarp žievinių šakučių. Lyt.- oogamijos būdu. Moteriski lyties organai- karpogonė, cia glūdi vienas kiaušinėlis, kiekviename anteridyje subręsta po vieną pliką, be žiuželių vyr.ląstelą-spermacį. Karpogonės ir anteridziai venu dumblių išauga ant to paties augalo, kitų ant skirtingų augalų trumpų šoninių šakelių viršūnėse.Gyvenimo ciklas: 3 fazės ciklas. Sporofitas vidūrinė stadija, gametofitas,gominokarpas(karposporofitas). Gominokarpas formuojasi 2 būdais.(:) gominoblastiniai(sporogeniniai) siūlai, jie susiformuoja dalijantis zigotai arba iš auksiliarinių ląstelių. Auksiliarinė ląst. išsidėsčiusi šalia korpogonio vadinasi prokarpis. Karposporos susiformuoja iš gominoblastinių siūlų, iš karposporų išauga sporofitai. Izomorfinė kartų kaita: sporofitas ir gametofitas morfologiškai vienodi; gametofitas susiformuoja ant gametofito. Heteromorfinis: sporofitas ir gametofitas skirtingi.
10. 1. Skyrius: šarvadumbliai (Pyrrophyta)
Daugiausia judrūs,rečiau nejudrūs, vienaląsčiai arba kolonijiniai žiuželiniai dumbliai. Ląst.ovališkos, kiaušiniškos.. Ląst.plikos ar su apvalkalėliu, kartais šarvelio pavidalo. Vagelių susikirtimo vietoje yra žiuželiai, du ar vienas. Chromatoforai-disko pavidalo arba jų visai nėra, pirenoidai ir akutė taip pat būna ne visose formose.būna viena ar dvi pulsuojančios vakuolės ar puzulos-nepulsuojančių vakuolių sistema. Kartais turi virškinamąsias vakuoles. Pigmentai- chlorofilas a ir c, beta-karotinas, ksantofilas. Asimiliacijos produktai: krakmolas ir aliejus,rečiau chrizolaminarinas, glikogenas. Dauginasi dalijantis judrioje ar nejudrioje būklėje zoosporomis, autosporomis, cistomis. Lyt.daug.retas – izogamija,hologamija.
Skirstoma į šias klases: dinofitainiai, kriptofitainiai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.65 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų23 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word algologijos spera [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą