Išplėstinė paieška
 
 
 

Protistai

  
 
 
123
Aprašymas

Įžanga. Dėstymas. Dumbliai. Žaliadumbliai. Žiuželius turintys žaliadumbliai. Siūliniai žaliadumbliai. Daugialąsčiai žaliadumbliai. Kolonijiniai žaliadumbliai. Rudadumbliai. Auksadumbliai. Šarvadumbliai. Euglendumbliai. Raudondumbliai. Pirmuonys. Gleivūnai ir oomicetai. Išvada.

Ištrauka

Mes viską skirstome į penkias karalystes:
• Monerų - priskiriamos bakterijos ir joms giminingi organizmai.
• Protistų – priskiriami vienaląsčiai organizmai
• Grybų.
• Augalų – priskiriami žalieji augalai
• Gyvūnų.
Šiame referate apžvelgsime protistų- mažų, branduolį turinčių organizmų grupę: dumblius, pirmuonis, gleivūnus ir oomicetus.

Dumblių yra vandenyne, gėluose vandenyse ir sausumoje. Dauguma dumblių yra svarbi fitoplanktono sudedamoji dalis. Tai vandenyje plūduriuojantys organizmai, kurie atlieka fotosintezę ir teikia maistą ištisoms bendrijoms. Jūriniai rudadumbliai sudaro milžiniškus povandeninius dumblių miškus. Vienaląsčių fotosintetinančių titnagdumblių yra nepaprastai gausu. Jų liekanos sudaro diatomitus, kuriuos žmonės kasa ir naudoja įvairiems tikslams.
Labiau į gyvūnus panašūs pirmuonys, kurie dažniausiai yra heterotrofiniai vienaląsčiai organizmai. Pirmuonys yra jūrų ir gėlų vandenų zooplanktono sudėtinė dalis.
Ir gleivūnų, ir oomicetų savybės panašios į grybų. Tačiau nuo grybų jie skiriasi gyvenimo ciklu. Oomicetai – tai gerai žinomi vandenyje ir sausumoje gyvenančių organizmų parazitai.

Dėstymas

Dumbliai

Tokio taksonominio rango kaip dumbliai nėra; pagal susitarimą šiuo terminu biologijoje vadinami fotosintetinantys vandens organizmai. Vandenyje, gėlavandeniuose ežeruose ir kūdrose dumbliai yra dalis planktono, organizmų, kurie daugiausia yra nešami srovės arba plūduriuoja netoli vandens paviršiaus. Dumbliai yra ir dalis fitoplanktono, kuris fotosintetina bei gamina maistą, palaikantį ištisas organizmų bendrijas. Jie taip pagamina didesnę dalį atmosferos deguonies.
Dumbliai turi chloroplastų, o ląstelės paprastai su sienelėmis. Kai kurie dumbliai yra kolonijiniai organizmai; kolonija- tai laisvas, nepriklausomas ląstelių sambūris, kuriame gali būti dauginimosi ląstelių. Yra ir daugialąsčių dumblių, kurie netgi turi specializuotus audinius. Vandens dumbliai negali prisitaikyt prie sausumos. Dumbliai skirstomi į žaliadumblius, rudadumblius, auksadumblius ir raudondumblius. Visuose dumbliuose randama bent viena chlorofilo rūšis, tačiau juose yra ir kitokių pigmentų, kurie gali paslėpti chlorofilo spalvą. Dumblius atpažinti padeda ląstelės sienelės tipas ir mitybinių atsargų saugojimo būdas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-16
DalykasBotanikos namų darbas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasNamų darbai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.21 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaPagėgių Algimanto Mackaus gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protistai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 3 puslapiai 
  • Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą