Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Dendrologija (6)

Dendrologija (6)

  
 
 
123
Aprašymas

Medžių ir krūmų sodinukų išauginimas. Sodinamosios medžiagos apskaita. Želdinimo ypatumai. Želdinamų plotų kategorijos. Dirvos ruošimas. Kai kurių augalų rūšių želdinimas. Medelių ir suaugusių medžių persodinimas. Sumedėjusių augalų rūšys (nomenklatūra). Specialioji dendrologija.

Ištrauka

MEDŽIŲ IR KRŪMŲ SODINUKŲ IŠAUGINIMAS
Parkų, skverų ir kt.želdinių įveisimui be daigų reikia ir stambesnės sodinamosios medž. Sodinukams išauginti medelynuose sudaromi atskiri spygliuočių ir lapuočių medžių bei krūmų sodinukų skyriai. Kiekviename jų iš 1-2m daigų, įsišaknijusių gyvašakių, atlankų, atžalų per 2-5m išauginami m ir kr sodinukai. Daigai ir kita sod.medžiaga m ir kr skyriuose sodinama pavasarį į gerai paruoštą dirvą eilėmis. Atstumai tarp medelių eilių skyriuose t.b. 1m, krūmų sk.-0,5m, o eilėse-krūmai 25cm, medeliai 50cm atstumais.
Augalai sodinami pagal virvę. Prieš sodinant m ir kr daigams patrumpinamos šaknys, o krūmams ir antžeminė dalis (1/3). Po to šaknys mirkomos molio komposto ir fiziologinių medž.tyrėje. tai apsaugo nuo apdžiūvimo sodinimo metu. Daigai su kuokštinėmis šaknimis sodinami į duobutes taip, kad šaknų galai tik liestų duobutės dugną. Daigai, kurie turi ryškią pagr.šaknį sodinami į kastuvu padarytą plyšį.
Sodinimo eiga: 1žm iškasa duobutę, o kitas taisyklingai išdėsto daigų šaknis ant duobutės dugno ir prilaiko. Sodinti reikia tokiu gyliu, kad šaknies kaklelis būtų 1-2cm gyliaus Ž.paviršiaus. antrais metais sodinami ūgliai birž.mėn patrumpinami ¼-1/3 jų ilgio.
Medelio formavimas: a) sutrumpintos liemens šakutės
b) nupjautos liemens šakutės ir palikti ūgliai pirmajam lajos aukštui
Po to intensyviai auga ir storėja pagr.stiebas. krūmai 2-ųjų metų pavasarį nupjaunami, paliekant 5-7cm aukščio kelmelį, iš kurio per vasarą išauga ūgliai.
3-ųjų metų pavasarį medeliams pasiekus reikiamą aukštį, pradedamas formuoti vainikas. Tam paliekamas 1,5-2m aukščio stiebas. Virš jo atskaičiuojami 6-8 pumpurai ir virš jų viršutinė stiebo dalis nupjaunama. Iš pumpurų per vasarą išauga šoninės šakos, viršūnė ir daug šakelių. Krūmai 3-čiųjų metų pavasarį t.p.patrumpinami, paliekant 1/3 antrais metais išaugintų ūglių ilgio. Per vasarą kr dar labiau sutankėja, todėl rudenį juos galima sodinti į nuolatinę auginimo vietą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-05
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.95 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word dendrologija(5_paskaita) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 4 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą