Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Dendrologija (5)

Dendrologija (5)

  
 
 
123
Aprašymas

Daigynai ir medelynai. Daigų priežiūra. Kai kurių augalų rūšių daigų išauginimo būdai. Vegetatyvinis dauginimasis. Skiepijimai.

Ištrauka

4 Paskaita

b) atlankos- tai įsišaknyję medelių arba krūmų ūgliai apkasti žeme.Ši sodinamosios medžiagos rūšis turi praktinę reikšmę dekoratyvinėje sodininkystėje.
c) ataugos išaugusios iš nukirstų medžių ir krūmų kelmų apkasamos žeme, pirmaisiais metais išsišaknyja,o po to atskiriamos.Praktinę reikšmę šios ataugos turi dekoratyvinėje sodininkystėje.
d) atžalos- tai išaugę nauji augalai iš motininių augalų šaknų.(pvz.vyšnios,šaltalankio...).2-3 metų atžalos atskiriamos su motininio augalo šaknų dalimi ir sodinamos į nuolatinę vietą.
e) skiepyti sodinukai- tai dekoratyvinių augalų skiepai,kurie didžiausia praktinę reikšmę turi dekoratyvinėje sodininkystėje.

DAIGYNAI IR MEDELYNAI
Daigynuose daigai auginami iki 2 rečiau iki 3m amžiaus.Tai iš sėklų išaugę daigai, įsišaknijusios gyvašakės,atlankos ir kt. Priklausomai nuo medelyno dydžio daigynai gali užimti nuo 10 iki 100 arų žemės plotą.Medelynai už daigynus nuo kelių iki keliolikos kartų didesni už daigynus.Medelynuose auginami daigynuose užauginta sodinamoji medžiaga, kuri naudojama apželdinimo tikslams.Šiuo metu botanikos sodai, miškų ūkis, pavieniai asmenys... turi daigynus ir medelynus.
Išauginamos sodinamosios medžiagos kokybė labai priklauso nuo tinkamos vietos daigynui ir medelymui parinkimo.Ši vieta dažnai parenkama lygumoje su nežymiu 2-3 laipsn.nuolydžiu pietų kryptimi.Teritorijuoje neturėtų būti didesnių pakilimų ar įdubimų. Daigynams ir medelynams netinka iš visų pusių uždaros žemumos, nes kaupiasi šaltas oras. Dirva turi būti derlinga, gerai drenuota, nesupuolusi. Spygliuočiai, beržai, ankštiniai yra mažiau reiklūs dirvožemio derlingumui ir jiems tinka priemolio ar priesmėlio dirvos. Ąžuolui,uosiui, klevui, guobiniams reikia derlingesnio priemolio dirvos, jiems netinka nualintos, piktžolėtos,užkrėstos grambolio lervomis ir grybinėmis ligomis dirvos. Optimalus gruntinio vandens lygis apie 1,20-1,80m gilyje.Šalia daigyno ir medelyno turėtų būti natūrali ar kastinė vandens talpykla. Daigynui ir medelynui pasirinktą plotą išmatuojame ir ištiriam dirvožemį, paskui darome planą, vidaus pasiskirstymą ir takų tinklą. Nedidelio ploto medelynuose išskiriame dauginimo skyrių, kuriame auginami daigai, atlankos ir kt.Įveisiami krūmų ir medelių skyriai,kuriuose auginami iš daigynų atkelti daigai.Motininis skyrius įveisiamas tam,kad medelynas turėtų sėklinę bazę. Taip pat įveisiami skyriai pramoninei plantacijai,bandymamas,Beto suplanuojami ūkiniai pastatai.Skyriai padalinami į stačiakampius sėjomainos plotus.Planuojant skyrių plotus svarbu,kad būtų patogu įdirbti dirvą, išvežti nereikalingas žemes.medelynai ir daigynai turi būti atitverti tvora.Perimetru turi būti įveisiama medžių ir krūmų kelių eilių apsauginė juosta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-05
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.95 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dendrologija(4paskaita) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 3 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą