Išplėstinė paieška
 
 
 

Liepa (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Smulkialapė liepa. Įvairialapė liepa. Kaukazinė liepa. Mažalapė liepa. Plačialapė liepa. Grakščioji liepa. Ar ilgai žydi liepos? Fizikinės savybės. Lapuočių ir spygliuočių schemos. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Liepinių šeimos medžiagų gentis. Lietuvoje introdukuota rūšių, savaime auga – mažalapė. Užauga iki 25 - 30 (kartais 40) metrų aukščio. Laja tanki. Lapai apvalūs arba kiaušiniški, dantytais pakraščiais. Lapai gelsvi, kvapūs. Lietuvoje dažna, auga miškuose dažniausiai su ąžuolais, klevais, uosiais, eglėmis, rečiau yra grynų medynų. 1983 metais liepynų buvo 1300 ha, tai yra 0,1% visų Lietuvos miškų. Liepos pakenčia ūksmę. Auginama prie sodybų, parkuose, miškuose. Nepriekaištinga išorė, ilgaamžiškumas, greitas augimas, atsparumas kenkėjams, dulkėms, karščiui ir šalčiui - tai vis liepos privalumai plačiai naudojant ją apželdinimui ir pramonėje.
Įsižiūrėjus atidžiau matome, kad visos liepos šakos stiebiasi aukštyn į saulę, kad neatsiliktų nuo kaimyninių medžių ir neliktų šešėlyje. Augalingas kamienas, kartais iki 2 metrų apimties, verčia galvoti, kad liepa buvo amžinai miškų šeimininkė. Labai gera liepos mediena: minkšta, balta, džiovinama nesitraukia, neskyla, lengvai pjaustoma, drožinėjama. Ko tik anksčiau iš jos nedarydavo: šaukštus, baldus, valtis, žaislus. Daiktai iš liepos būdavo patvarūs ir patikimi. Liepos dėka gimė daug meno kūrinių, nes dėl liepos minkštos medienos galima ją lengvai apdirbti. Labai naudinga būdavo liepos žievė, iš jos pindavo virves, krepšius, vyžas.

Lapai širdelių formos. Šios rūšies liepos yra ilgaamžės ir nebijančios šalčių. Jos augimo laikas priklauso nuo užterštumo sąlygų. Pavyzdžiui: prie automagistralių liepos auga 60 - 80 metų, o parkuose 100 - 150 metų. Yra žinoma liepų, kurių amžius apie 1000 metų.
Liepos pradeda žydėti antroje birželio pusėje arba liepos pradžioje ir žydi 10 - 12 dienų. Dar yra žinomos šios liepų rūšys: auksalapė, europinė, paprastoji, didžialapė, įvairialypė, kaukazinė.
Vadinama, todėl, kad jos lapija susideda ne tik iš mažų lapelių, bet ir įspūdingų net iki 18 centimetrų lapų. Iš viršaus jie tamsiai žali, o apatinė lapo pusė sidabrinė. Žiedai suformuoti puokštelėmis iki 20 žiedelių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis128.07 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Liepa (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą