Išplėstinė paieška
 
 
 

Botanika

  
 
 
12345678
Aprašymas

Ląstelių kompleksų struktūrą, funkcijos, vystymasis. Įvairių augalų anatominės sandaros panašumai ir skirtumai. Pagrindinės augalų struktūros. Ląstelių audinių pokyčiai santykiaujant su aplinka. Gaminamųjų, rastinių, dengiamųjų audinių atliekamos funkcijos. Augalo vegetatyviniai ir generatyviniai organai, jų įvairovę bei tarpusavio ryšys ir priklausomybė. Augalo organų sandaros atitikimas funkcijoms. Prisitaikymo ir metamorfozių įtaką dekoratyvumui ir išlikimui. Šaknų, lapų, stiebų pakitimų apibūdinimas. Augalų dauginimosi ypatumai. Vegetatyvinis ir lytinis dauginimosi būdai. Meristeminis dauginimosi būdas. Augalų fiziologijos pagrindai, gyvybiniai augalo procesai, jų eiga. Augalų gyvybiniai procesai: mityba, kvėpavimas, augimas, vystymasis ir judesiai. Augalų fotosintezė. Transpiracijos procesas. Medžiagų pernešimas augale. Aukštesniųjų augalų įvairovė, pagrindinės sistematinės grupės, jų kilmė, anatominė ir morfologinė sandara, tarpusavio ryšiai ir ryšiai su aplinka. Rūšių kitimo, atsiradimo ir nykimo priežastys ir keliai. Samanų (Bryophyta), Pataisūnų (Lycopodiophyta), Asiūklūnų (Equisetophyta), Šertvūnų (Polypodiophyta), Pušūnų (Pinophyta), Magnolijūnų (Magnoliophyta) kilme, anatominė ir morfologine sandara, tarpusavio ryšiai ir ryšiai su aplinka. Introdukuotos ir endeminės rūšys. Išskirtinės introdukuotų augalų rūšių savybės. Lietuvoje globojami augalai, jų nykimo priežastys. Globojami, reti ir saugotini augalai.

Ištrauka

1.2. Ląstelių kompleksų struktūrą, funkcijos, vystymasis.
Branduolys yra labai svarbus ląstelės darinis, nuo citoplazmos branduolio vidus atskirtas dviem membranomis. Viduje yra branduolėliai ir chromosomos. B. saugoma genetinę informaciją ir gaminama DNR ir RNR. Ribosomos yra sudarytos iš rRNR ir baltymų, jos yra citoplazmoje, daug jų yra prisijungusių prie endoplazminio tinklo, jų funkcija – baltymų sinteze. Endoplazminis tinklas tai sudėtingas kompleksas sudarytas iš membraninių kanalėlių ir maišelių. Yra šiurkštusis ET prie jo yra prisijungė daug ribosomų, funkcija – baltymų sintezė ir lygusis ET jis neturi ribosomų, jo funkcija - sintetinti lipidus. Goldžio aparatas sudarytas iš membraninių maišelių, kurios guli krūvelėje. G.A. paruošia, supakuoja ir paskirsto molekules po ląstelę, padeda atlikti sekreciją. Chloroplastai–sudaryti iš išorinės ir vidinės membranos, viduje yra granos, o tarp jų - stroma. Ch. funkcija yra fotosintezė t.y. deguonies ir angliavandenių gamyba. Mitichondrijos- sudarytos iš išorinės ir vidinės membranos, vidinė sudaro raukšles, vad. kristomis. M. vyksta kvėpavimas ir ATP gamyba. Vakuolė turi membraną, dažniausiai yra ląstelės viduje, joje sandėliuojamos atsarginės maisto medžiagos, t.p. jį atlieka svarbų vaidmenį palaikant ląstelės turgorą.
1.3. Įvairių augalų anatominės sandaros panašumai ir skirtumai.
Visi augalai yra sudaryti iš ląstelių kurios turi išorinę membraną, branduolį, citoplazmą, ribosomas, mitochondrijas, Goldžio aparatą, endoplazminį tinklą, vakuolės ir plastidės. Plastidės priklausomai nuo to, kokių pigmentų turi gali būti žalios spalvos – chloroplastai, geltonos sp. – chromoplastai, raudonos sp. – rodoplastai, bespalvės – leukoplastai. Įvairus augalai gali skirtis pagal spalvą. T.p. įvairus augalai gali sandėliuoti savo ląstelėse įvairias medžiagas pav. krakmolo grūdelius, baltymų grūdelius. Įvairių augalų ląstelių sienelė gali pasikeisti pav. medžių žievės ląst. sienelė sukamštėja, medžių medienos ląst. sienelė sumedėja, linų sėmenų luobelės ląst. sienelė sugleivėja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-01
DalykasBotanikos konspektas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasKonspektai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis29.35 KB
AutoriusLilija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word botanika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą