Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Šilokas (Sedum), Notra (Stachys)

Šilokas (Sedum), Notra (Stachys)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Šilokas (Sedum): Auginimas; Žiedų spalva; Žydėjimo laikas; Vieta ir dirvožemis; Dauginimo būdai; Patarimai; Pritaikymas. Aitrusis šilokas. Melsvasis šilokas. Kaukazinis šilokas. Baltažiedis šilokas. Siauralapis šilokas. Kamčiatkinis šilokas. Didysis šilokas. Gajusis šilokas. Mišrusis šilokas. Everso šilokas. Uolinis šilokas. Notra (Stachys): Auginimas; Žiedų spalva; Žydėjimo laikas; Vieta ir dirvožemis; Dauginimo būdai; Patarimai; Pritaikymas. Vilnotoji notra. Gumbuotoji notra. Išvados.

Ištrauka

Visi mėgstame papuošti savo butus, sodus ar darbo vietas gražiais gėlių žiedais, bet ar dažnai susimąstome, kaip juos išauginti, prižiūrėti, kokiai augalų šeimai priklauso?
Daugelis gėlių yra vienmečiai, dvimečiai ar daugiamečiai augalai.
Daugiau kaip du vegetacijos sezonus gyvenančios gėlės vadinamos daugiametės. Ši gėlių gausi rūšių, kilusių iš įvairių žemės rutulio vietų, todėl jų augimas ir vystymasis labai skirtingas. Bendra tai, kad visos daugiametės gėlės turi žiemoti, pavasarį atželti ir kiekvienais vegetacijos metais praeiti visą tai rūšiai būdingą vystymosi ciklą.
Daugiametės gėlės gyvena nevienodą amžių: trumpaamžis 3 – 4, ilgaamžės – 7 ir daugiau metų. Yra daugiamečių gėlių, gyvenančių 20 ir daugiau metų. 5 – 6 metus vegetuoja tarpinio amžiaus gėlės, todėl svarbu joms tinkamai paruošti dirvą ir gausiai patręšti ilgai veikiančiomis organinėms bei mineralinėmis trąšomis. Pagal poreikį šviesai daugiametės gėlės skirstomos į šviesomėges, augančias dalinėje unksmėje ir augančias unksmėje.
Daugiamečių gėlių pritaikymas želdynuose bei jų procentinis santykis su kitų grupių gėlėmis susilaukia daug diskusijų. Manoma, kad didesnėse landšaftinio planavimo želdynų erdvėse turėtų vyrauti daugiametės gėlės, sudarydamos 60-80% gėlynų ploto. Kiekviena daugiamečių gėlių rūšis išsiskiria savitu habitu ir faktūra bei kitomis tik tai rūšiai būdingomis savybėmis, todėl projektuojant gėlynus, būtina į tai atsižvelgti.
Daugiamečių gėlių grupei priskiriamos svogūninės, gumbasvogūninės ir kitos gėlės.
Šio mano darbo tikslas yra trumpai apžvelgti dviejų augalų: Šiloko (Sedum) ir Notros (Stachys) auginimo, priežiūros ir pritaikymo galimybes, vieno ar kito augalo savybes ir ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-24
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis1.03 MB
Autoriusčeslava
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Silokas (Sedum) Notra (Stachys) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą