Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Biologinė kova su miško kenkėjais

Biologinė kova su miško kenkėjais

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Entomologai. Miško apsaugos organizacija. Miško apsaugos nuo kenkėjų metodai. Biologinės kovos priemonės su miško kenkėjais. Entomofagai ir jų panaudojimas miško apsaugoje. Vabzdžialesių paukščių ir kitų stuburinių gyvūnų panaudojimas. Patogeninių mikroorganizmų panaudojimas. Pagalbiniai kenkėjų priešai – pirmuonys ir nematodai.

Ištrauka

Mokslas apie vabzdžius – entomologija (gr. entomon – vabzdys, logos – mokslas) – labai plati biologijos mokslo sritis, labai glaudžiai susijusi su daugeliu žmogaus gyvenimo sričių. Pastaruoju metu entomologų vis gausėja mūsų respublikoje. Vieni yra sistematikai – tiria atskiras vabzdžių rūšis, atranda naujas, mokslui nežinomas, kiti ieško įvairiausių būdų vabzdžiams naikinti, treti – kaip tuos kovos būdus padaryti efektyvesniais. Galima sakyti, kad entomologų pagrindinis rūpestis yra augalų apsauga nuo kenkėjų.

Visų miško įmonių, įstaigų ir miško savininkų tikslas – išauginti ir išsaugoti sveiką mišką. Tam būtinos tokios priemonės: miško patologijos tyrimas, biologiškai pagrįstų naikinamųjų apsaugos priemonių (maksimaliai panaudojant natūralius faktorius ir racionaliai naudojant chemines medžiagas bei biopreparatus) panaudojimas, miško sanitarinė ir biologinė profilaktika, teisingai parenkant miško ūkines, eksploatacines, kultūrines ir sanitarines medynų sveikatingumą didinančias priemones, o taip pat tikslingas naudingų entomofagų ir vabzdžialesių paukščių panaudojimas.
Šių priemonių imasi visos miškų ūkio grandys (Departamentas, urėdijos, girininkijos), o taip pat specializuota miško apsaugos tarnyba – Miško apsaugos stotis.
Miško apsaugos problemas, susijusias su entomologija, sprendžia LŽŪU augalų apsaugos katedros bei Lietuvos miškų instituto Miško apsaugos ir medžioklėtyros skyriaus darbuotojai. Ruošiamos rekomendacijos, teikiamos konsultacijos ir metodinė pagalba visais aktualiausiais miško apsaugos nuo kenkiančių vabzdžių klausimais.

Miško apsaugos tikslas – apsaugoti miškus nuo vabzdžių kenkimo ir sunaikinti kenkėjus masinio dauginimosi metu. Nė vienas miško apsaugos metodas nėra universalus – tinkantis nuo visų kenkėjų ir visomis sąlygomis, nes vieni kenkėjai sudaro masinio dauginimosi židinius, kiti kenkia pastoviai, dar kiti – periodiškai ar tik tada, kai dėl žmogaus veiklos ar kitų veiksnių įtakos sutrikdomas miškų ūkio režimas. Pagal veikimo principą ir panaudojimo techniką miškų apsaugoje naudojami 5 metodai:
1. Miškų ūkinis
2. Fizinis-mechaninis
3. Biologinis
4. Cheminis
5. Integruotas
Šiame darbe aptariamas biologinis metodas kovoje su miško kenkėjais – vabzdžiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis19.87 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biologine kova su misko kenkejais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą