Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Lietuvos miškai: nuo įstatymo iki realybės

Lietuvos miškai: nuo įstatymo iki realybės

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Miško apsaugos uždaviniai. Gaisrai. Kenkėjai. Miškų teršimas. Ligos. Savavališki miško kirtimai ir pagamintos miško produkcijos grobimas. Miškas ir visuomenė. Miško darbų planavimas. Miško ištekliai. Miško atkūrimas. Valstybinis miškų valdymas.

Ištrauka

17 straipsnis. Miško apsaugos uždaviniai
Miško apsaugos uždaviniai - saugoti mišką ir jo išteklius nuo neteisėtų veiksmų: savavališko miško kirtimo, miško naudojimo tvarkos pažeidimų, miško išteklių grobstymo, miško teršimo, šiukšlinimo, miško padegimo, naminių gyvulių daromos žalos; taip pat saugoti mišką nuo žvėrių daromos žalos, gaisrų, ligų, kenkėjų ir kitų stichinių nelaimių, miško dirvožemio ir medžių mechaninių pažeidimų.
Detaliau šiuos darbus reglamentuoja LR Aplinkos ministro 2002 m. įsakymais patvirtintos Valstybinė miškų sanitarinės apsaugos programa ir Valstybinė miškų priešgaisrinės apsaugos programa.
1. Gaisrai
2004 metais urėdijos administruojamoje teritorijoje kilo 28 miško gaisrai. Išdegė 5,31 ha plotas. Vidutinis vieno gaisro apimtas plotas sudaro 0,19 ha. Valstybei priklausančiuose miškuose kilo 20 miško gaisrų, išdegė 2,37 ha plotas. Iš 2,37 ha - 1,28 ha yra apaugęs mišku. Vidutinis vieno gaisro apimtas plotas - 0,12 ha. Neišvengta ir didesnių nelaimių: Migūnų girininkijos rezervuotame privatizavimui miške, dėl tyčinio padegimo, apdegė 1,0 ha miško želdinių. Panerių girininkijos administruojamoje teritorijoje, miško želdiniuose, priklausančiuose AB ,,Lietuvos geležinkeliai,"dėl neatsargaus šakų deginimo, apdegė miško paklotė 0,9 ha plote.
Šiais metais miško gaisrai kilo dėl sekančių priezasčių: 9 kartus miškas buvo padegtas tyčia, 8 kartus miškas užsidegė nuo deginamos žolės. Dėl neatsargaus miško lankytojų elgesio miške miškas užsidegė 8 kartus, 2 kartus gaisrai kilo dėl miško ruošos ir 1 kartą dėl nenustatytos priežasties. Visus miško gaisrus, kilusius urėdijos administruojamoje teritorijoje, gesina dvi gaisrų gesinimo komandos: Mickūnų medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio ir Sudervės girininkijos. Valstybinė priešgaisrinė miškų apsaugos programa įpareigoja urėdiją gesinti visus miškų gaisrus, nesvarbu, kokiai nuosavybės formai jie bepriklausytų. Komandos į gaisrus išvažiuoja 2003 metais kapitaliai atremontuotais priešgaisriniais automobiliais, aprūpintais gaisrų gesinimo įranga ir radijo stotimis. Urėdijoje yra 14 girininkijų. Kiekvienoje girininkijoje yra sudaryta girininkijos priešgaisrinė komanda iš valstybinių miškų pareigūnų ir miške dirbančių darbininkų. Visos girininkijos, kaip niekad, gerai aprūpintos transportu, nešiojamais vandens purkštuvais ,,STICHL", ugnies užplakikliais, radijo stotimis, mobiliaisias telefonais. Durpynų gesinimui urėdija yra nusipirkusi ir naudoja 2 motosiurblius ,,Honda."Gaisrams pavojingu laikotarpiu visa urėdijos administruojama teritorija yra stebima iš aštuonių priešgaisrinių apžvalgos bokštų. Prieš prasidedant priešgaisriniam sezonui atliekamos kasmetinės visų bokštų apžiūros. Kiekvienais metais urėdija kapitaliai suremontuoja po 2 priešgaisrinės apžvalgos bokštus. Išsiplėtusių miško gaisrų gesinimui yra pasitelkiamos Vilniaus miesto ir rajono prišgaisrinio gelbėjimo tarnybos. Su jomis yra sudarytos sąveikos sutartys išsiplėtusių miško gaisrų gesinimui. 2004 metais visi urėdijos valstybiniai miškų pareigūnai mokėsi ir baigė Miško gaisrų gesinimo vadovų kursus.
2004 metais urėdijos teritorijoje iškabinta 260 plakatų ,,Neuždek" ir 130 plakatų ,, Nešiukšlink ." Išplatinta 3000 lankstinukų ,,Miško lankytojui." Urėdija per 2004 metų I - ą pusmetį priešgaisrinei miškų apsaugai išleido 83,0 tūkst litų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-10
DalykasBotanikos referatas
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis416.46 KB
Autoriusmary
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos miskai nuo istatymo iki realybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą