Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Botanika>Organografija

Organografija

  
 
 
1234567
Aprašymas

Sėklos sandara, sėklos gemalas, kur sėkloje gali būti sukauptos maisto medžiagos, daigo dalys, suaugęs augalas ir jo antžeminė dalis, pumpuras, ūglys, stiebas, stiebų šakojimasis, krūmijimas, krūmijimosi būdai, stiebų morfologija, stiebų funhkcijos, stiebų pakitimai, kaip lapai prisegti prie stiebų, lapų morfologija, lapų skirstymas, lapo pakraštys, lapų lakštas, hetetofilija, lapų struktūra ir ryšys su aplinka, šaknų sistema, šaknies vidinė sandara, šaknų pakitimai, šakniažoliniai augalai.

Ištrauka

Vegetatyviniai – lapai, šaknys, stiebai. Tai organai užtikrinantys augalų masės didėjimą. Reproduktyviniai - susiję su dauginimusi bei sėklų bei vaisių išbarstymu. Sėkla – organas ir tam tikras augalo gyvenimo tarpsnis.
SĖKLOS SANDARA sėkla sudaryta iš luobelės. Pagrindinė dalis – gemalą. Gali būti gali nebūti endospermos. Endospermos užuomazga aptinkama visuose žiediniuose augaluose, tik pas kai kuriuos ji nesivysto. Kai kurie augalai sėkloje turi perispermą (motininio organizmo liekaną, naujame susidariusiame organizme – sėkloje) Perisperma būdingas – balandiniams, pipirinių šeimos augalams, burnotiniems aug.
SĖKLOS GEMALAS
* Samanose ir sporiniuose indučiuose yra kamuolėlio pavidalo, kurį turi 2-3 išsiskiriančius kauburėlius (nediferencijuotas) *Spigluočiuose gemalas turi gemalinį pumpurėlį, stiebelį, gemalinę šaknelę ir daug sėklaskilčių. *Žiediniuose augaluose, ir dviskilčiuose (Magnolijainiai) augaluose. Turi gemalą, kuriame yra gemalinis pumpurėlis, stiebelis, dvi sėklaskiltes ir gemalinę šaknelę.
Vienskilčiuose žiediniuose augaluose: gemalo sėklaskiltė –skydelis, gemale yra gemalinis stiebelis –pumpurėlis ir jį gaubia degamakštė arba dar vadinama koleoptilė. Per degamakštės plyšį ima dygti žali lapeliai.

Šakniamakštė arba koleorizė
praplečia makštį.
KUR SĖKLOJE GALI BŪTI SUKAUPTOS MAISTO MEDŽIAGOS
Maisto atsargos gali būti kaupiamos: * Sėklaskiltės – tada kai jos yra l.didelės. * Endospermoje
– kaupiamos atsarginės maisto medžiagos, aptinkamas – perispermoje. Pagal tai kokios medžiagos vyrauja seklaskilčiose *alejingos *baltimingos *krakmolingos
Dygdamos sėklos brinksta, tam reikalingas vanduo. Vanduo įvairiais būdais patenka į sėklą; *tik per sėklange (taškelis) *vanduo per specialų įlenkimą – griovelis
*Kai gleivėja visas sėklos paviršius, vanduo patenka per visą sėklos paviršių.
Brinkimui mažai vandens reikia alėjingoms sėkloms, baltimingoms daugiau, o krakmolingoms ypač daug. Sėklų dygimas priklauso nuo dirvožemio – greičiau išdygsta smėlingam dirvožemyje, ilgiau – molingam. Smukios dygsta tik paviršiuje, o stambios giliau.
DAIGAI
Daigas – augalas turintis vieną ar du pirminius tikruosius lapelius. DAIGO DALYS: *Šaknys - ji baigiasi šaknies kakleliu.
*Antžeminė dalis yra poskiltis ir hipokatilis tarp šaknies kaklelio ir sėklaskilčio. *Anskiltis ar epikoptius– tai stiebo dalis tarp sėklaskilčių ir pirmųjų tikrųjų lapų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-04
DalykasBotanikos špera
KategorijaBiologija >  Botanika
TipasŠperos
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.3 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organografijos kolis.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą